mapa strony   |

Aktualności 2017/18


Apel tematyczny - Misja Jeevodaya.

W dniu 7 marca w internacie naszego Schroniska odbył sie niecodzienny apel tematyczny pt. "Misja Jeevodaya - zarażaj dobrem". Wychowawczyni Edyta, opowiedziała o swojej podróży do Indii (trwającej 30 godzin!) i sześciotygodniowym pobycie wolontariackim w Jeevodaya.

 

 

Więc ej informacji...


"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś." Wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.

Preambuła do Ustawy o ochronie zwierząt głosi:

„Zwierzę jako istota żyjąca,

zdolna do odczuwania cierpienia,

nie jest rzeczą.

Człowiek jest mu winien poszanowanie,

ochronę i opiekę”.

Więc ej informacji...


Przeskocz swoje możliwości! Strefa Wysokich Lotów i My.

9 stycznia, zgodnie z naszym noworocznym postanowieniem spędziliśmy wyskokowe, sportowe popołudnie Już kolejny raz podskoczyliśmy na podniebne zajęcia w lubelskiej Strefie Wysokich Lotów.

 

 

Więc ej informacji...


W kilku słowach o liście do Nieznajomego.

Każdy dobry uczynek,

spotka inny dobry uczynek.

Samotni. Jedni biorą dyżur w pracy, inni wyjeżdżają w gronie znajomych na narty albo do ciepłych krajów. Ktoś odwiedza dalszą rodzinę, bo wśród kuzynów nie czuje się zupełnie sam na świecie.

 

 

Więc ej informacji...


Szybciej, wyżej, mocniej - VIII Finał Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w wioślarstwie halowym.

Citius-Altius-Fortius rozumiane jako "szybciej, wyżej, mocniej" to motto olimpijskie, dewiza igrzysk olimpijskich i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Choć nie był ich bezpośrednim autorem, to Pierre de Coubertin w trakcie Kongresu Olimpijskiego w Paryżu w roku 1894, uczynił te słowa dewizą Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

 

 

Więc ej informacji...


We Are Family" . Sport, grill & wata cukrowa - Dzień Rodziny 2017

1 czerwca z wielką pompą świętowaliśmy w naszym Schronisku Dzień Dziecka i Dzień Rodziny. Całodniowa impreza podzielona na kilka etapów obfitowała w różnorodne atrakcje i zgromadziła wielu znamienitych Gości Świętowali z nami Wolontariusze z Centrum Wolontariatu, a wśród nich przedstawiciele niemal wszystkich realizowanych w Centrum programów.

 

Więc ej informacji...


Gala Wolontariatu 2017.

Lecz ludzi dobrej woli jest więcej

i mocno wierzę w to ,

że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim…

Czesław Niemen.

 

 

Więc ej informacji...


Zimowe boogie,sportowe boogie-zaczynamy sezon na ICEMANII!

W grudniu wystartowaliśmy z zajęciami sportowymi poza terenem placówki. Tym razem sezon rozpoczęliśmy na lubelskiej Icemanii. Jak się okazało wyjście na lodowisko nie wymaga szczególnych planów, wyjazdów czy wydatków, a przynosi niesamowicie dużo radości. Wyskoczyliśmy więc na łyżwy i spróbowali swoich sił na lodowej tafli

 

Więc ej informacji...


Sportowe starcie o ciasteczkowe trofea.

28 listopada rozegraliśmy kolejny siatkarski mecz w Wolontariuszami Centrum Wolontariatu w Lublinie. W szerokim siatkarskim składzie i liczną ławką kibiców Wolontariusze pokonali Nas w sportowym pojedynku 3:1 Tradycyjne fetowanie zwycięstwa odbyło się w kolejnych trzech setach rozegranych mieszanymi składami

 

Więc ej informacji...


Lodowisko.

W dniu 24 listopada udaliśmy się na zajęcia poza terenem placówki na lodowisku Icemania w Lublinie. Celem zajęć było propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego, nauka jazdy na łyżwach oraz oczywiście dobra zabawa.

 

 

 

Więc ej informacji...


Puszyści Mieszkańcy Naszego Schroniska czyli Rodzina Miśków w Dominowie.

We wstępie śpieszę z wyjaśnieniem: puszysty nie znaczy gruby! Nie zapadliśmy na nadwagę, nadal mamy się świetnie, przystojnie, zdrowo, aktywnie i na sportowo

 

 

 

Więc ej informacji...


Martwa natura-konkurs.Cykliczne warsztaty plastyczne z Uczniami Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie.

Tego dnia odbyły się cykliczne warsztaty plastyczne, tradycyjnie już organizowane przy współpracy z Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Tym razem, zaprosiliśmy uczniów do udziału w konkursie pt "Martwa natura"

 

 

Więc ej informacji...


"Knowledge exchange - wymiana dobrych praktyk dla młodzieży" Współpraca międzynarodowa Naszego Schroniska.

W czerwcu 2017 roku przystąpiliśmy do międzynarodowego projektu "Knowledge exchange - wymiana dobrych praktyk dla młodzieży" realizowanego przy współpracy z Polską Fundacją Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z siedzibą w Lublinie...

 

 

Więc ej informacji...


Magiczne popołudnie w towarzystwie Igora Chipovsky.

Choć magia i iluzja kojarzą się nam z peleryną, dymem i królikiem z kapelusza w dniu 18 września przekonaliśmy się jak mało wiemy o współczesnej iluzji Bo dziś iluzja to rozrywka na najwyższym, światowym poziomie, mnóstwo pozytywnych emocji i wyspa niepowtarzalnych wrażeń dostarczanych publiczności, za pomocą genialnych sztuczek naszego magicznego Gościa

 

Więc ej informacji...


Telegram z pleneru - sesja zdjęciowa w obiektywie Dawida.

Nieustannie poszukujemy nowych pomysłów i inspiracji do pracy z naszymi Wychowankami. Dlatego 15 września, w ramach trwającej trzeciej edycji warsztatów fotografii, udaliśmy się na zajęcia poza terenem schroniska.

 

 

Więc ej informacji...