mapa strony   |

Projekt NO TO PATRZ


Jest mnóstwo ludzi na świecie, którzy powiedzą Ci, że nie możesz.

A ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć: „no to patrz”.

 

           W kwietniu 2012 roku przystąpiliśmy do realizacji autorskiego projektu „No to patrz” obejmującego cykl spotkań z ludźmi posiadającymi i realizującymi swoje pasje.

           Naczelną ideą projektu jest zintegrowanie placówki ze środowiskiem lokalnym, na bazie prowadzonych oddziaływań wychowawczych. Naczelnym celem wychowawczym jest uświadomienie nieletnim możliwości osiągnięcia sukcesu dzięki wytrwalej pracy, posiadaniu i realizacji swojej pasji. Celami projektu jest integracja ze środowiskiem lokalnym, zapoznawanie nieletnich z aktualnymi problemami społecznymi, uwrażliwianie na potrzeby innych, pokazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego, poznawanie przez nieletnich własnego potencjału, uzdolnień,

Odsłona pierwsza odbyła się  5 kwietnia 2012, podczas której naszymi gośćmi byli 1st Floor.

           Na wielkiej gali w Radio Lublin w maju 2011 wręczono Żurawie 2011 - Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne przyznawane w czterech kategoriach twórcom i animatorom kultury.W 2011 roku laureatem w kategoriiANIMATOR KULTURY został Jacek Harasimiuk , który od ponad 10 lat jeździ na deskorolce, od kilku lat wydaje własne filmy deskorolkowe spod znaku "Punishment". Pomysłodawca i współtwórca 1stFloor – krytego skateparku w Lublinie. Członek Lubelskiego Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych "Upside”. Współtwórca inicjatyw związanych z promowaniem deskorolki w Lublinie m.in. Skateboarding Day Lublin 2010. 

           Podczas wizyty w Schronisku „ Jaco” opowiedział nam o historii powstania pierwszego krytego skateparku w Lublinie i o planach jego rozbudowy oraz o swoich doświadczeniach związanych z jazdą na desce.  Zachęcał do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Razem z Jackiem odwiedzili nas nastoletni fanatycy deskorolki, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pasją. Nasi podopieczni mogli nie tylko podziwiać umiejętności gości, gdyż otrzymali od nich w prezencie deskorolkę, którą pomalowali według własnego pomysłu. Nieletni mogli też popróbować jazdy na deskorolce, co zachęciło ich na tyle mocno, że w najbliższym czasie planujemy warsztaty deskorolkowe pod okiem Lubelskich mistrzów z 1st Floor.