mapa strony   |

Wycieczka do Warszawy – zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.                      W dniu 27.04.2012 wychowankowie naszego schroniska pojechali na wycieczkę do Warszawy. Wizytę w stolicy rozpoczęliśmy od „lekcji historii” w Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie podopieczni uczestniczyli w „lekcji geografii” połączonej z wychowaniem patriotyczno- obywatelskim.

Podczas spaceru dydaktyczno-krajoznawczego odwiedziliśmy miejsca historyczne ważne dla tożsamości narodowej Polaków. Zwiedzaliśmy centrum Warszawy, Stary Trakt Królewski, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście z Uniwersytetem Warszawskim oraz pomnikami Adama Mickiewicza i Mikołaja Kopernika, Pałac Prezydencki, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Teatrem Wielkim, Plac Zamkowy z widokiem na Kolumną Zygmunta i Stadion Narodowy oraz Zamek Królewski. Kolejnymi punktami wycieczki była Bazylika Archikatedralna oraz Rynek Starego Miasta.

 


 

 

Wizytę w Warszawie zakończyliśmy zwiedzaniem gmachu Sejmu z zewnątrz i jego okolic oraz spacerem po Parku Łazienkowskim.