mapa strony   |

Dzień deskorolki na Dominów rail.


Każdy pretekst by rozwijać swoje zainteresowania jest dobry. 21 czerwca obchodzony jest światowy Dzień Deskorolki. W wielu miastach w Polsce ten dzień upływa pod znakiem „zajawkowiczów” na deskorolkach. Podobnie jest w Lublinie, podobnie było 20 czerwca w naszym Schronisku. Tego dnia z niewielkim wyprzedzeniem obchodziliśmy swój Dzień Deskorolki – wraz za zaprzyjaźnioną formacją 1st Floor mieliśmy okazję wypróbować wykonaną w naszych warsztatach szkolnych, a zaprojektowaną przez Bońka Falickiego nową przeszkodę o tajemniczo brzmiącej nazwie „ flatrail”. Wówczas też, po raz pierwszy wraz a 1st Floor zawitał w nasze progi długo wyczekiwany „Pieniądz”, znany z tego, że osiąga na deskorolce nieziemskie prędkości. Szybko zaprzyjaźnił się z wychowankami i dołączył do naszej wspólnej ekipy.

To spotkanie przyniosło pierwsze próby jazdy na profesjonalnej przeszkodzie, które stały nie lada wyzwaniem dla naszych nieletnich. Jednak początkowo nieśmiało, z czasem każdy z uczestników warsztatów znalazł swój sposób na „okiełznanie” raila za pomocą deskorolki. Na koniec, by tradycji stało się za dość zagorzały fan 1st Floor Paweł podarował gościom breloczki w kształcie deseczek –  jak poprzednio samodzielnie wykonane w warsztatach szkolnych.

„Flatrail” dodatkowo uświetnił obchody Światowego Dnia Deskorolki w Lublinie- dzień później na Placu Litewskim ponad 150 skejtów przez niemal 2 godziny   wykonywało swoje tricki na przeszkodzie pochodzącej w Dominowa, nie obyło się bez braw i podziękowań dla wykonawców, przede wszystkim pana Dyrektora SdN i nauczyciela praktycznej nauki zawodu pana Pawła W. – bez ich pomocy nie zaistnielibyśmy w tym przepełnionym deskorolką i pasją dniu.