mapa strony   |

Święta, Święta.


     Tradycją świąteczną w Dominowie stało się organizowanie warsztatów plastycznych o tematyce świątecznej, podczas których powstają oryginalne ozdoby wykonane przez naszych nieletnich.  Także i w mijającym roku nieletni z zapałem wykonywali ozdoby.  Wielość technik i różnorodność prac pozwoliły każdemu z uczestników odnaleźć się w tematyce Bożonarodzeniowej.  Tak powstały choinki, dzwonki, bombki, kartki i Bożonarodzeniowe Aniołki.

     Celem spotkań były też były oddziaływania terapeutyczne. Arteterapia wspiera proces wyrażania i poznawania siebie oraz samoakceptacji. Zajęcia plastyczne pomagają radzić sobie z własnymi emocjami, wyzwalają spontaniczność i swobodę ekspresji. Pozwalają na zaspokajanie potrzeb: akceptacji, bezpieczeństwa, poczucia sprawstwa i poznania własnych uzdolnień.

     Tegoroczne warsztaty obejmowały trzy spotkania, podczas których nieletni wspierani przez studentki resocjalizacji UMCS oraz panią Annę wykonali dekoracje, które pozwoliły nam wczuć się w klimat Bożego Narodzenia. I choć Wigilijny wieczór i Święta Bożego Narodzenia nie dla wszystkich były czasem spotkań z rodziną, to minęły naprawdę miło i spokojnie.

E.M.