mapa strony   |

Trochę inny konkurs.


     Szkolne konkursy to temat znany i bardzo powszechny. Zwykle dotyczą określonej dyscypliny wiedzy lub konkretnych umiejętności. Z tego też powodu ich laureatami zostać może dość wąska, ograniczona grupa naszych podopiecznych. Bywają to zazwyczaj uczniowie zdolni, oczytani, o sprecyzowanych zainteresowaniach bądź wyróżniający się sprawnością fizyczną. Kiedy jednak nauczycielowi wychowania fizycznego uda się porozumieć z nauczycielem matematyki …, a no właśnie. Można wtedy dać szansę uczestnictwa i zwycięstwa w konkursie większej grupie uczniów.

     Od kilku lat organizujemy w naszej szkole „ Świąteczno-Noworoczny konkurs MYŚLĘ I ĆWICZĘ”. Założenia i regulamin są dość proste. Każdy uczestnik ma do pokonania swoisty tor przeszkód są to na przemian:

  • zadania o charakterze sprawnościowym (np. bieg po kopercie, przewrót w przód, brzuszki itp.)
  • zadanie matematyczne do rozwiązania przy stoliku.

     W naszym przypadku trasa to cztery stacje sprawnościowe i trzy stanowiska do zadań matematycznych . Sędzia mierzy czas pokonania trasy . O końcowym wyniku decyduje nie tylko uzyskany czas . Za każde błędnie rozwiązane zadanie matematyczne zawodnikowi dolicza się do czasu jedną „karną’’ minutę . Dopiero to pozwala ustalić ostateczny wynik i zwycięzców.

 

     Oto zwycięzcy konkursu:

 

              I miejsce – Krzysztof W. 1,21min. +1min.=2,21min

             II miejsce – Patryk S. 2,34min. + 0min. =2,34

            III miejsce – Michał M. 2.39min. + 0min. =2.39

 

Serdecznie gratulujemy!