mapa strony   |

"Galeria smaków"


Ktokolwiek śledzi  schroniskową zakładkę „Aktualności”, wie zapewne, że prędzej czy później napotka relacje z kuchennych przygód naszych podopiecznych. Tak więc, oto kolejne wieści z zajęć  kulinarnych, ale uprzedzam, tym razem działo się wyjątkowo dużo jak wiadomo „apetyt rośnie w miarę jedzenia”, podbudowani powodzeniem kuchennych rewolucji, postawiliśmy na różnorodność smaków jakie zagościły na naszym stole. Zapraszam na krótką wycieczkę po schroniskowej „galerii smaków”.

Oto pierwsze dzieło, z przekorą zaczynamy od deseru – premierowe Mufinki.

Zaraz potem, smak dzieciństwa-  proste w przygotowaniu krówkowe szyszki.

Skoro na słodko poszło świetnie,  teraz spróbujmy  nieco inaczej. W naszej wędrówce po galerii smaków widzimy swojsko brzmiące, parówki w cieście drożdżowym. Proste i pyszne ;)

 

Kolejna premiera. Sięgamy po sałatki i to od razu w dwóch odsłonach. Sałatka Gyros i Sałatka makaronowa z pieczarkami. Która była lepsza? Zdania są podzielone.

 

Zbliżając się do końca tej odsłony, jak na solidnych gospodarzy przejrzeliśmy zasoby naszej grupowej kuchni i z tego co nam pozostało zaserwowaliśmy sobie i odwiedzającym nas Praktykantkom UMCS rogaliki z czekoladą, dżemem i nowatorsko z krówką. Tego dnia wrażanie na naszej drużynie zrobił Bartek, choć był w naszej grupie zaledwie drugi dzień już zwrócił uwagę umiejętnościami kulinarnymi.

 

Na tym kończymy naszą wyprawę po galerii smaków. Odnoszę jednak nieodparte wrażenie, że to nie koniec kuchennych rewolucji.

E.M.