mapa strony   |

„Drużyna Mistrzów...”


Sezon przygotowań  do startu w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych rozpoczęliśmy udziałem w Teście Coopera, było to na 5 tygodni przed planowanymi mistrzostwami. Po rozpoczęciu sezonu nasi wychowankowie systematycznie przygotowywali się do startu. W zależności od warunków pogodowych trenowali nad zalewem Zembrzyckim, na obiektach rekreacyjnych przyległych do budynku Schroniska, a kiedy aura nie sprzyjała – na sali gimnastycznej, bądź korytarzu grupowym. Wszystko po to by poprawić swoją kondycję, uzyskiwać coraz lepsze wyniki i godnie zaprezentować nasze Schronisko w zawodach. To, że chłopcy mają potencjał sportowy było widoczne od samego początku, jednak ważna jest też wytrwała praca – wtedy dopiero można mówić o „sportowym duchu”. Nie wystarczy mieć talent, trzeba go jeszcze umiejętnie rozwijać.

Po kilkutygodniowych zmaganiach, 14 czerwca przed południem ruszyliśmy w trasę. Przed nami długa, bo dziewięciogodzinna podróż, bowiem Jerzmanice Zdrój dzieli od Dominowa przeszło 500 km. Jednak wobec tylu przygotowań, nawet dzielące nas setki kilometrów nie były wstanie zniechęcić drużyny z Dominowa.  I tak wieczorem byliśmy już na miejscu. Po przywitaniu i zwiedzeniu Zakładu Poprawczego, wraz z organizującym Mistrzostwa  Wychowawcą udaliśmy się na wieczorne zwiedzanie Złotoryi.

Zakład Poprawczy Jerzmanice Zdrój to placówka typu półotwartego, przeznaczona dla chłopców.

Po dalekiej  podróży i wieczornym zwiedzaniu miasta udaliśmy się na odpoczynek. 15 czerwca - dzień zawodów, tak jak przed rokiem, rozpoczęliśmy rozgrzewką pod okiem wymagającego trenera.

Uzbrojony w stoper Trener, jak zawsze drobiazgowo przeprowadzał ostatnią przed startem rozgrzewkę.

Zaraz po rozgrzewce, przebrani z sportowe stroje udaliśmy się na stadion gdzie trwały ostatnie przygotowania do powitania zawodników. Nie obyło się bez zabawnych epizodówJUsterka techniczna na naszej tabliczce została szybko usunięta i mogliśmy przystąpić do oficjalnej części zawodów.

Po przybyciu wszystkich drużyn, wraz z organizatorami udaliśmy się na obchód trasy biegu. Od tego momentu w powietrzu dało się wyczuć lekkie stremowanie zbliżającym się startem. Nasi wychowankowie podeszli do swego udziału w zawodach bardzo poważnie, włożyli w przygotowania wiele pracy, wiec naturalnie zależało im na dobrym wyniku.

Zapoznani się z trasą biegu zawodnicy, ich opiekunowie i zgromadzona publiczność została oficjalnie przywitana przez organizatorów. Po inauguracyjnym wejściu na stadion zgromadzony drużyn  odśpiewano Hymn Polski, odczytano zasady Olimpijskie i zapalono Olimpijski znicz. Rozpoczęcie zawodów uświetnił występ  drużyny czirliderek. Bezpośrednio po tym  rozpoczęły się zmagania sportowe w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 18 i powyżej lat 18.

Trudno opisać emocje, które towarzyszyły nam, gdy na horyzoncie w ściślej czołówce pokazali się zawodnicy w czerwonych strojach. Po rozegranej na ostatnich kilkuset metrach walce, wychowankowie SdN w Dominowie do mety przybiegli jako złoty i brązowy medalista :-)

W tegorocznych Mistrzostwach Polski Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w Biegach Przełajowych, wystartowało 4 reprezentacje: Zakład Poprawczy z Jerzmanic Zdrój, Zakład Poprawczy z Poznania, Zakład Poprawczy z Głogowa i jako jedyne ze schronisk - Schronisko dla Nieletnich z Dominowa. Krótko mówiąc ścisła polska czołówka :-)

W  naszej kategorii do lat 18 wystartowało 6 wychowanków, którzy biegli na dystansie ok. 1200 m.

Wyniki indywidualne do lat 18:

I miejsce – Maciej W. – SdN Dominów

II miejsce – wychowanek – ZP Jerzmanice Zdrój

III miejsce – Bartłomiej K – SdN Dominów.

Drużynowo wygrali:

I  miejsce – ZP Jerzmanice Zdrój

II  miejsce – SdN Dominów

III  miejsce – ZP Poznań

IV  miejsce –  ZP Głogów.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w mistrzostwach, wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, szczególne zaś brawa należą się Naszym wychowankom. Życzymy Wam dalszych sukcesów sportowych.

E.M.

Po biegu, chwila odpoczynku przed oficjalnym wręczeniem pucharów i dyplomów.

Wychowankowie SdN Dominów podczas wręczania zwyciezkich trofeów.

Złoty i brazowy medalista Mistrzostw. Maciek i Bartek na podium.

W imieniu drużyny srebrny medal i puchar w klasyfikacji grupowej  odebrał trener Drużyny Mistrzow

Chwila dla fotoreporterów :-)

 

Zakończenie IV Mistrzostw Polski w biegach przełajowych ZP i SdN  - Jerzmanice Zdrój 2013.