mapa strony   |

Drużyna Mistrzów z Warszawie.


     Na zaproszenie Kajetan Broniewskiego Mistrzowską ekipą dnia 17 grudnia 2013 r. udaliśmy się do Centrum Olimpijskiego w Warszawie gdzie tradycyjnie już odbyły się IV już Mistrzostwa Polski Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich na Ergometrach Wioślarskich.

     W tegorocznych eliminacjach udział wzięło 20 placówek wychowawczych i resocjalizacyjnych z całego kraju. Do finału w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie awansowało 6 drużyn męskich i 3 osady żeńskie. Jak pokazało podsumowanie całych zawodów, w tej dyscyplinie są lepsi od nas. Zaproszeni przez Kajetana Broniewskiego podczas wizyty w naszym Schronisku, na finały w Warszawie udaliśmy się jako obserwatorzy i kibice.

Zawody obserwowało wielu znamienitych sportowców między innymi Rafał Sonik - zdobywca Pucharu Świata FIM Cross-Country w kategorii quadów oraz  III miejsca w Rajdzie Dakar.

W Centrum Olimpijskim -  nowoczesnym ośrodku edukacyjnym znajdują się: Muzeum Sportu z ekspozycją stałą i czasową, biblioteka, pracownie prezentacji multimedialnej, komputerowe i internetowe, symulatory różnych konkurencji sportowych, sale konferencyjne i biura Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

W Centrum przygotowana jest zróżnicowana oferta - historyczne eksponaty i dzieła sztuki sportowej oraz historia polskiego i światowego ruchu olimpijskiego

     Po kibicowaniu zaciętej rywalizacji, korzystając z okazji zwiedziliśmy Muzeum Sportu i Stadion Narodowy.

     Dzięki Trasie Ekskluzywnej poczuliśmy się wyjątkowo. Poznaliśmy trasy, którymi poruszają się fani piłki w czasie meczu, odwiedziliśmy również strefę VIP, mieliśmy możliwość wejścia do loży VIP i przekonania się, jaki jest z niej widok. Sprawdziliśmy również, w jakich warunkach przebierają się piłkarze przed meczem oraz jak pracują dziennikarze w czasie imprez.

E.M.