mapa strony   |

"Zwycięstwo to sposób myślenia -

XVII Mistrzostwa Polski Pracowników ZP i SdN w Koszykówkę"

Mogłoby się wydawać, że koszykówka to tylko silne ręce, niebagatelny wzrost i właściwa masa ciała. To błąd! Prawdziwie dobry koszykarz musi pamiętać, że jest zawodnikiem – członkiem drużyny i ma wpływ na jej sukcesy i porażki.

W majowy weekend porzuciliśmy na chwilę swoje role zawodowe , by stanąć ramię w ramię jako twórcy jednej całości, w której każdy miał swoje miejsce, wspólną misję i wspólne zadanie do wykonania. Postawiliśmy na różnorodność i pozytywne myślenie. Okazało się, że było warto!!

W dniach 10-11 maja 2014 roku, reprezentowaliśmy nasze Schronisko w XVII Mistrzostwach Polski Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w Koszykówkę.

Po kilkuletniej przerwie powrót na boisko dla drużyny z Dominowa okazał się niezwykle emocjonujący i udany. W trakcie rozgrywek mieliśmy przyjemność rozegrania kilku doskonałych meczów, poznania smaku zwycięstwa oraz udowodnienia sobie i innym, że nie tylko wygrany mecz może być udany. Po tak emocjonujących zmaganiach drużyna Dominowa wywalczyła brązowy medal :-)

Całe mistrzostwa przebiegały w duchu "FAIR PLAY", który stanowi główną zasadę olimpizmu, przecież "fair play" sport traci swój sens, dlatego zasadę tę traktujemy nie tylko w kategoriach przestrzegania przepisów, ale w kategoriach wartości intelektualnych i moralnych.

Puchar fair play Mistrzostw odebrała wychowawczyni Edyta.
Bez wątpienia jest on zasługą całej drużyny.

W przerwach między rozgrywkami obmyślaliśmy taktykę podczas spacerów nad morzem.

Wracając jako zwycięzcy staraliśmy się nie tracić pozytywnego ducha, aby zarażać nim innych. Wspominaliśmy emocje na boisku by po powrocie powtarzać naszym wychowankom, że nie każda przegrana to porażka, a zwycięstwo to sposób myślenia.