mapa strony   |

"Niecodzienny remis"


Towarzyski mecz piłki nożnej z wychowankami Domostwa Amigoriańskiego

        4 czerwca na boisku zewnętrznym Schroniska dla Nieletnich w Dominowie spotkały się drużyny Dominowa i Domostwa Amigoriańskiego, by rozegrać doskonały - jak się później okazało mecz piłki nożnej. Drużyny spotkały się po raz pierwszy, ale jak pozwala przypuszczać przebieg i atmosfera spotkania, będzie to początek dalszej współpracy.

Na rozpoczęcie sportowych zmagań, Gabryś odczytał w imieniu wszystkich zgromadzonych Ślubowanie Olimpijskie, tym samym  wprowadzając Nas w klimat rywalizacji w duchu Fair Play:

 

"W imieniu wszystkich zawodników ślubuję: respektować zasady obowiązujące w sporcie, przestrzegać zasad szlachetnej rywalizacji i zawsze postępować zgodnie z duchem fair play; wszystkie dążenia, umiejętności, talent i siły woli poświęcić osiągnięciu najlepszego wyniku sportowego bez żadnego dopingu ”.

 

Atmosfera na boisku odbijała się uśmiechami sędziujących mecz :)

 

        Drużyny rozegrały dwie 20 minutowe połowy meczu, przy czym druga połowa była dłuższa od pierwszej :)  Decyzją sędziujących mecz wychowawcy Marcina i pana Macieja została ona przedłużona o 3 minuty, potem 10 minut i do tego jeszcze 2 minuty gratis :)  Po prostu szkoda było kończyć taki mecz.

Dzięki doskonałym asystom Gabrysia, Królem Strzelców został Bartek.

 

        Gdyby podsumowaniem całych rozgrywek miała być suma strzelonych goli, to z boiska jako zwycięzcy zeszli zawodnicy Gospodarzy. Jednak podczas meczu zapadł pewien niecodzienny remis: Goście i Gospodarze nie dopuścili się nawet jednego faulu – co niewątpliwie świadczy o charakterze spotkania i panującej podczas niego atmosferze, a dla Wychowawców jest powodem do dumy.

Wszyscy zawodnicy i opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a na zakończenie spotkania udali się na wspólne grillowanie. 

Dziękujemy Gościom za przybycie, a wszystkim Zawodnikom za rewelacyjny poziom spotkania.

„See you soon” :)

E.M :)