mapa strony   |

Jesień sportowych tradycji - Test Coopera dla wszystkich 2014.


Zacznę od tego, że…nie mogło nas zabraknąć. Udział w Teście Coopera dla wszystkich, to już sportowa tradycja Naszego Schroniska. Tym razem wystartowaliśmy w jesiennej edycji imprezy, która odbyła się niedzielnym rankiem 26 października 2014 roku na stadionie przy ulicy Poturzyńskiej w Lublinie.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa, która jest obecnie szeroko stosowana do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu. 

Jak zawsze, przed biegiem obowiązkowo rozgrzewka pod okiem trenera i fotoreportera :)

Po solidnej, fachowej rozgrzewce- wystartowali, aby przez 12 minut pracować na świetne wyniki jakie osiągnęli.

 

Test Coopera polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut - nic więcej. Można biec, maszerować, skakać, byle pieszo. W tym nietypowym biegu, może wystartować każdy, niezależnie od płci, wieku, stażu biegowego i poglądów politycznych.

Chwila na regenerację i odpoczynek by potem odebrać certyfikaty, pamiątkowe koszulki i przeznaczyć chwilę dla fotoreporterów :)

 

Więcej informacji na stronie http://testcoopera.pl/lublin/

E.M. :)