mapa strony   |

"OMNES GENTES"- Gala Wolontariatu 2014.


Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto obchodzone corocznie 5 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy za ich trud, czas i umiejętności na całym świecie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w dniu 7 grudnia 2014 roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Widowisku Artystycznym, które odbyło się w sali kinowej Chatki Żaka. Gala „Omnes Gentes” była doświadczeniem społeczno- artystycznym. Swoją obecnością chcieliśmy także podziękować wolontariuszom za działalność jaką od lat  prowadzą w Naszym Schronisku.

Gala Wolontariatu od kilkunastu lat wpisuje się w kalendarz imprez kulturalnych w Lublinie. Podczas tego widowiska podziękowaliśmy Wolontariuszom za ich zaangażowanie na różnych płaszczyznach życia społecznego, zaprezentowane zostały również ciekawe inicjatywy realizowane w regionie. Była to także okazja by spotkać się z osobami, które na różne sposoby wspierają działania Wolontariuszy.

Podczas gali wręczono nagrody laureatom konkursu Barwy Wolontariatu – OMNES GENTES 2014.

Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie tytułu Wolontariusza Roku Lubelszczyzny. Odznaczenie to wręczył uroczyście Dyrektor Schroniska dla Nieletnich w Dominowie Stanisław Cur.

W części artystycznej wystąpił zespół LightOpera, który zaprezentował przedstawienie muzyczne „Kobiety Świata”.  Widowisko poprowadzili Justyna Domaszkiewicz  Tomasz Dolar Dymek.

”OMNES GENTES”  oznacza wszystkie narody. Podczas tej wyjątkowej, uroczystej Gali widownia za pomocą symbolicznych żółto- niebieskich serc utworzyła flagę Ukrainy – na znak solidarności i wsparcia, którego potrzebują teraz obywatele tego kraju.

E.M.