mapa strony   |

"Niemożliwe nie istnieje" Drużyna Mistrzów na letniej edycji Sportival Lublin 2015.


W dniach 30-31 maja 2015 wzięliśmy udział w nietypowym i niecodziennym wydarzeniu jakim była letnia odsłona Festiwalu Sportów Ekstremalnych SPORTIVAL LUBLIN 2015. Bardzo bogaty program imprezy obejmował aż cztery strefy sportowe: Strefę Rowerową i Moto Trial, Strefę Deskorolkową, Sportowe Miasteczko Festiwalowe. Czwarta z nich to utworzona w niedzielę – Wakestrefa.

W tak niecodziennej aranżacji jaką stworzył na lubelskiej Starówce Sportival nasi Wychowankowie mieli okazje na krótką lekcję historii i  wycieczkę po zabytkach Lublina.

Lublin Sportival to bezprecedensowe wydarzenie, podczas którego dzięki sportowej pasji i pozytywnej energii niezwykłe emocje wypełnią zabytkowe przestrzenie Lublina. Po sukcesie pierwszej- zimowej, letnia edycja wydarzenia pełnego rowerowych, deskorolkowych i motorowych akrobacji w pięknej scenerii Starego Miasta pokazała całkiem nowe oblicze Koziego Grodu. W powietrzu unosił się klimat sportowego ducha mistrzowskiej rywalizacji. :-)

Tegoroczną nowością była Strefa Deskorolki na Dziedzińcu Muzeum Lubelskiego. Specjalnie przygotowane przeszkody, liczne namioty z atrakcjami związanymi ze skateboardingiem to nie tylko ogromne emocje dla uczestników, ale też niezapomniane wrażenia dzięki scenerii jaką tworzą wewnętrzny dziedziniec Muzeum Lubelskiego oraz taras widokowy.

My mieliśmy okazję spotkać starych znajomych z 1st Floor- którzy jakiś czas temu promowali swoją pasję i miłość do Deskorolki w Naszym Schronisku :-) Kto wie, może niebawem znów usłyszymy dźwięk czterech kółeczek w murach Dominowa?

Sportowe Miasteczko Festiwalowe utworzone na terenach zielonych Błoni pod Zamkiem posiadało równie ciekawy program, na który składało się mnóstwo atrakcji dostępnych dla wszystkich, bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Tutaj umieszczony został aż 40-metrowy tor skimboard, potężny pumptrack, sekcja parkour, slackline, przestrzeń graffiti z 25 metrową ścianą, foodtrucki oraz wiele, wiele więcej. Mnogość atrakcji dla tych, którzy poczuli inspirację do rozpoczęcia własnej przygody ze sportem, jak i tych którzy już wcześniej odkryli swoje pasje.

Niezwykle spektakularne rowerowe zawody dirtowe wpisane do kalendarza imprez Pucharu Świata FMB World Tour.

To był dzień pełen emocjonujących wrażeń - mogliśmy zobaczyć powietrzne ewolucje wykonywane przez zawodowców. Organizatorzy stworzyli także okazję by spróbować własnych sił w wielu sportowych dyscyplinach :-)

Strefa na Placu Zamkowym to zawody dirtowe MTB wpisane do kalendarza imprez Pucharu Świata FMB World Tour. Profesjonalnie przygotowany tor rowerowy, rozpoczynający się na potężnych schodach, prowadząc aż na Plac Zamkowy, który stał się miejscem niezwykle widowiskowych zmagań krajowych i zagranicznych zawodników z czołowych miejsc list rankingowych. Nie zabrakło również wrażeń dla tych, którzy odważą się spróbować własnych sił w Zawodach Skoków BMX/MTB na Fly Bag. Ponadto, na Placu Zamkowym odbył się spektakularny pokaz Moto Trial.

Więcej informacji i nieziemskich ujęć dotyczących tego niezwykłego wydarzenia, ekstremalnych pasji i mega emocji pod adresami:

Aż czuć przypływ adrenaliny! E.M. :-)

Jednym słowem - niemożliwe, nie istnieje!