mapa strony   |

Dominów TEAM vs MOW TEAM
Mecz towarzyski piłki siatkowej.


„Jesteśmy tak silni jak nasze najsłabsze ogniwo..”

Życie Pi

26 października 2015 roku rozegraliśmy towarzyski mecz piłki siatkowej z Wychowankami Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu.

Wybór dyscypliny pokierowany był głównie tym, że główną cechą siatkówki jest zespołowość - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego i tę zasadę wpajajmy zawodnikom tej pięknej dyscypliny sportu ucząc obcowania z grupą i grupowego wysiłku w odnoszeniu sukcesów. Mimo zwycięstwa Teamu Gospodarzy 3:1, mecz przebiegał na bardzo wyrównanym poziomie a o zdobyciu seta decydowały niewielkie przewagi. Nie zabrakło oczywiście widowiskowych ataków z piłki przechodzącej, albo przesuniętej krótkiej, co sprawiało ze mecz był jeszcze bardziej emocjonujący :)

Jak pokazało spotkanie, wybór dyscypliny był bardzo trafny. Siatkówka dała nam bardzo dużo pozytywnych emocji, bo w niej jest wszystko możliwe. Przede wszystkim w liczyła się zespołowość. Dzięki dobrej obronie, dobrej wystawie czy dobremu atakowi można zdobyliśmy nie jeden punkt. Po prostu tego sportu nie da się nie lubić. Jest wyjątkowy i tyle. :)

Boisko sportowe kolejny raz okazało się swoistym polem doskonałej zabawy, w której pojawiły się wartości poznawcze. Rywalizacja sportowa przebiegała według reguł obowiązujących wszystkich uczestników, w której stawką było poszanowanie godności ludzkiej, równość wobec prawa oraz etyka osobistego wyróżnienia się.

Zawodnicy bez wyjątku prezentowali postawę fair play, prowadzenia czystego, pozbawionego oszustwa współzawodnictwa, kierowania się dobrem ogółu. Były momenty czerpania satysfakcji z zasłużonej wygranej i godzenia się z przegraną. Uczyliśmy się również szacunku dla przegrywających, udzielania pomocy oraz stosowania się do reguł i regulaminów powszechnie uznawanych i akceptowanych.

Siatkówka to dla naszych Wychowanków nauczycielka wytrwałości, pokory i szacunku...

W imieniu Pracowników i Wychowanków Naszego Schroniska dziękujemy przybyłym Gościom za poziom sportowej rywalizacji i pozytywną atmosferę na boisku.

Więcej zdjęć na stronie MOW:

http://www.mow.rejowiec.pl/index.php/galeria/fotoaktualnoci

E.M.