mapa strony   |

"KOTY I MY"


podsumowanie pierwszego etapu współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w  Lublinie

W ostatnim tygodniu września 2015 roku zakończyliśmy pierwszy etap współpracy z Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie. Współpraca polegała na pomocy w przygotowaniu obchodów 250 - lecia założenia Ośrodka. Na tą niecodzienną uroczystość przez kilka tygodni nasi wychowankowie wykonywali rekwizyty, które zostały wykorzystane podczas hucznie obchodzonego jubileuszu.

Nasi Wychowankowie włożyli wiele pracy, cierpliwości i zapału w bezinteresowną pomoc dla Ośrodka. Wykonanie elementów do drewnianych Kotów wymagało od nich precyzji i cierpliwości. Z całą pewnością zasłużyli na miano Wolontariuszy na medal :)

Z tak niepozornie wyglądających elementów powstało ponad 200 sztuk Słodkich Kociaków, które uświetniły uroczystość odbywającą się w zaprzyjaźnionym z Nami Ośrodku.

Oprócz kociaków wykonaliśmy także blisko 20 elementów dekoracyjnych do części artystycznej przygotowanej przez dzieci i młodzież słabowidzące. Tym sposobem zakończyliśmy pierwszy etap współpracy. Niebawem zaczynamy zwiedzanie baśniowego świata za pomocą dotyku – zapowiadane wcześniej książeczki dotykowe to następny cel naszej Ekipy.

Ekipa stolarzy do zadań specjalnych tryskała dobrym humorem. A wykonane dla Ośrodka rekwizyty posłużyły nam  do wakacyjnego „lansu” w naszym Dominowie :)


W imieniu własnym oraz Pracowników i Dzieci z SOSW serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomagali w wykonaniu przedmiotów na potrzeby Ośrodka.

PS. Dobro wraca :)

EM