mapa strony   |

Upadanie i wstawanie, czyli zimowe przygody Drużyny Mistrzów.


Spadł śnieg  a wraz z nim pojawił się pomysł na inaugurację sezonu na sporty zimowe. Drużyna Mistrzów nastawiona na działanie i otwarta na nowe doświadczenia udała się zatem na Stok Narciarski w Batorzu, gdzie spędziliśmy cały dzień na.. upadaniu i wstawaniu. Był to nasz pierwszy w tym sezonie wypad na stok, dla niektórych nawet pierwszy w życiu. Uzbrojeni w sprzęt narciarski i snowboardowy zdobyliśmy stok dobrym humorem, determinacją w nauce i podziwem dla jej pierwszych efektów.

Jest takie powiedzenie "Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz". W snowboardzie przewracają się wszyscy, oczywiście początkujący trochę częściej. Mimo, że brzmi to żartobliwie, ta umiejętność jest ważna w nauce sportów zimowych: jazdy na nartach czy snowboardzie. Dlatego też naukę jazdy warto zacząć od prawidłowego upadania. To akurat, robimy już po mistrzowsku :-)

Zima zwykle nie nastraja człowieka pozytywnie – korki na drogach, nieodśnieżone chodniki, zimno, chłód i sypiący się z nieba śnieg.  Sporty zimowe to idealna odskocznia od zimowej monotonii i nudy. Podczas wycieczki doświadczyliśmy, że czasem niewiele potrzeba do szczęścia, skoro sam snowboard, wspólna nauka (upadania i wstawania) daje tyle radości i zabawy :-). W najbliższym czasie planujemy zatem ponownie wybrać na zaprzyjaźniony stok i spędzić ten czas aktywnie.

EM :-)