mapa strony   |

"Ludzie ciekawych zawodów"-wizyta w ZTM-czyli sentymentalna podróż czerwonym "ogórkiem".


W dniu 4 lutego 2016 roku w ramach projektu „Ludzie ciekawych zawodów” odwiedziliśmy siedzibę Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Podczas dwugodzinnej wizyty, która odbyła się przy ścianie wizyjnej, mieliśmy możliwość zapoznania się z codzienną pracą osób odpowiedzialnych za zarządzanie, planowanie i nadzorowanie komunikacji miejskiej.

W trakcie rozmowy z pracownikami Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie zapoznaliśmy się ze strukturą firmy, oferowanymi stanowiskami pracy oraz jej głównymi zadaniami, do których należą między innymi planowanie sieci komunikacyjnej przeznaczonej do obsługi liniami trolejbusowymi i autobusowymi, określenie szczegółowego zakresu zamówień usług przewozowych, planowanie układu linii trolejbusowych i autobusowych dostosowanych do rozpoznanych potrzeb przemieszczania się mieszkańców.

Dzięki wyczerpującym odpowiedziom na zadawane przez nas pytania wiemy już dlaczego po Lublinie jeżdżą trolejbusy, kto zatrudnia kierowcę autobusu, co robić by zostać kontrolerem biletów, od czego zależą ceny biletów czy rozmieszczenie przystanków autobusowych oraz do kogo kierować swoje prośby i wnioski dotyczące komunikacji miejskiej. Jak się okazało, z tej perspektywy wygląda to inaczej niż oczami przeciętnego pasażera. Możliwość poznania funkcji i obserwowania bieżącego działania ściany wizyjnej pokazała nam, że ZTM jest pracodawcą bardzo nowoczesnym, odpowiadającym na nieustannie zmieniające się potrzeby społeczeństwa.

Oczywiście, nasza wizyta miała także wątki sentymentalno - humorystyczne. Kamil, Adrian i Karol mogli dowiedzieć się kim jest mieszkańców Lublina „Ziutek” oraz jak wyglądała podróż „ogórkiem” – co więcej- nadal jest ona możliwa do zrealizowania, gdyż ZTM dysponuje tym kultowym pojazdem. 

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie za wyrażenie zgody na naszą wizytę, pani Justynie Góźdź, panom Jakubowi Kozak i Michałowi Krawczyk za: pomoc w organizacji spotkania, serdeczne przyjęcie, wyczerpujące odpowiedzi na zadawane przez nas pytania i poczucie humoru, dzięki któremu wizyta minęła w bardzo pozytywnej atmosferze :-)

Tymczasem ruszamy jeszcze nieprzetartymi szlakami profesji, wśród których Nasi Wychowankowie poszukują swojej przyszłości zawodowej…tymczasem borem lasem :-)

PS.

Dla niewtajemniczonych oto lubelski duet: Gutek i Ziutek :-)

EM.