mapa strony   |

Drużyna Mistrzów kibicuje szczypiornistom.


Całe życie trzymać fason, wygrać, przegrać zawsze z klasą!

24 lutego o 18:30 zasiedliśmy na pełnych do ostatniego miejsca trybunach Hali Globus. Tego dnia odbyło się sportowe spotkanie na szczycie ligi piłkarzy ręcznych. Byliśmy świadkiem znakomitego widowiska, którego autorami byli piłkarze ręczni Azotów Puławy i Vive Tauronu Kielce. W meczu 20. kolejki PGNiG Superligi, siła zespołu z Kielc była ogromna i to oni cieszyli się ze zwycięstwa 29:25.

Na parkiecie oglądaliśmy reprezentantów wielu krajów, medalistów styczniowych mistrzostw Europy. Bohaterowie meczu zapewnili nam znakomitą rozrywkę, zacięte spotkanie i wiele efektownych zagrań, po których padały piękne bramki.

W historii naszego kraju, w sporcie i w życiu każdego z nas, bywają momenty zwycięstw i przegranych, ale wartości mają znaczenie ponadczasowe, przez co nie pozwalają na rozpatrywanie ich w kategoriach porażki. Piłka ręczna to sport promujący wartości patriotyczne. Mimo, że Mistrzostwa Europy już za nami, mimo że nie przyniosły oczekiwanego sukcesu polskiej reprezentacji, w kontekście meczu warto nawiązać do hasła "Duma, Ojczyzna, Piłka ręczna!" – pod jakim pojawił się zamieszczony poniżej patriotyczny spot Polaków dotyczący mistrzostw w piłce ręcznej.

YouTube - Duma, Ojczyzna, Piłka ręczna! ME2016 Polska

Więcej informacji i zdjęć z meczu, kibice piłki ręcznej odwiedzający naszą stronę znajdą pod adresami:

 

EM.