mapa strony   |

"Ludzie ciekawych zawodów" - Tropem przyszłego zawodu -
Targi Edukacyjne 2016.


W dniu 18 marca 2016 odwiedziliśmy odbywające się w Lublinie Targi Edukacyjne 2016. Tegoroczna impreza przygotowana była z wielkim rozmachem. Dwudniowe Targi obfitowały w atrakcje, którymi staraliśmy się zachęcić naszych wychowanków do planowania własnej kariery edukacyjnej i zawodowej.

W dwunastej edycji imprezy wzięło udział ponad 9,5 tysiąca osób.Jak mieliśmy się okazję przekonać, wydarzenie już od kilkunastu lat stanowi impuls do dokonywania ważnych, życiowych wyborów dotyczących dalszego kierunku edukacji. Jego tegoroczna odsłona, dzięki bogatej ofercie edukacyjnej stała się ważną pozycją w kalendarzu imprez dla młodzieży. Nie mogło nas zatem zabraknąć.

Nowością była możliwość zobaczenia profesjonalistów w akcji- co idealnie wkomponowało się w projekt "Ludzie ciekawych zawodów"- realizowany w Schronisku od kilku miesięcy. Po raz pierwszy naTargach Edukacyjnychpowstała Lubelska Strefa Zawodów. Na kilkunastu stanowiskach uczniowie z lubelskich szkół zawodowych zaprezentowali w bardzo praktyczny sposób umiejętności nabywane na różnych kierunkach. Na swoich stanowiskach stawili się m.in. przyszli stolarze, kucharze, elektrycy, mechanicy, plastycy czy muzycy. Strefa powstała z inicjatywy Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin oraz lubelskich szkół zawodowych.  Mogliśmy zatem w jednym miejscu i o jednej porze zetknąć się z tak dużą liczba profesji. Towarzyszył nam zapach świeżo upieczonych rogalików, błyski fleszy i odgłosy pracujących mechanizmów.

Kucharz czy ratownik? Oto jest pytanie :-)

Duże zainteresowanie wzbudziły w nas zawody artystyczne, które dotychczas rzadko absorbowały uwagę naszych Wychowanków.

 

Więcej informacji dotyczących tej atrakcyjnej imprezy znajdą państwo pod adresami:

 

EM.