mapa strony   |

Bohaterowie wielkanocnego "Podaj dalej"


Zanim przejdziesz do tego artykułu,

zastanów się przez chwilę, kiedy ostatnio spotkało Cię coś miłego….

…jeszcze chwila, na pewno było coś takiego….

Jeśli już wiesz…podaj dalej….

dobry uczynek, miłe słowo, bezinteresowny uśmiech …

Zagraj z nami w „podaj dalej”.

 

To będzie bardzo krótka informacja, choć mogłaby być dłuższa. Będzie prosta- choć mogłaby obfitować w porównania homeryckie i słowa, których znaczenie poznalibyśmy dopiero sięgając po Słownik Języka Polskiego. Ale, to będzie dobra informacja - a dobro akurat, obroni się samo.

Współpraca – tak pozwolę sobie nazwać nić, która łączy nas z kopalnią Lubelski Węgiel "Bogdanka" SA. rozpoczęła się od naszej wizyty w siedzibie firmy, podczas której zapoznawaliśmy się z zawodem Górnika. Wizyta była niecodzienna – tego uzasadniać nie trzeba dla tych, którzy naocznie zetknęli się z ciężką pracą górników. To odpowiedzialność, trud i praca w ciemnościach.

"Bogdanka" jednak nie zapomniała od nas. W Wielki Czwartek to my mieliśmy przyjemność gościć jej przedstawicieli w siedzibie naszego Schroniska. Wizyta była dla nas niecodzienna- gdyż Goście przekazali Naszym Wychowankom produkty spożywcze i słodycze zebrane podczas akcji przedświątecznej zbiórki żywności zorganizowanej przez Pracowników Kopali.

Spotkanie, wywołało szereg pozytywnych emocji, jednak wprowadziła nas także w najprostsze w świecie zawstydzenie. Bo nastawieni na współprace ze środowiskiem lokalnym  promujemy ideę sprawiedliwości naprawczej, bo podejmujemy szereg działań na rzecz placówek środowiska lokalnego w ramach społecznej readaptacji naszych Wychowanków, a chyba proporcjonalnie rzadziej zdarza się by to Nas spotkał tak miły, bezinteresowny gest. A jednak się zdarza.

Podczas wizyty zaprezentowaliśmy Gościom jak wygląda praca wychowawcza i pobyt w Naszym Schronisku. Mamy nadzieję, że bezpośredni kontakt z naszymi Wychowankami pokazał ich z bardzo ludzkiej, zwyczajnej strony.

Gest ze strony "Bogdanki" potwierdził jedynie przekonanie, którego nabyliśmy podczas wizyty w Kopalni - Górnik, to zawód z duszą.

Cześć otrzymanych produktów spożywczych, została przekazana w imieniu naszych Podopiecznych do jednej z Parafii w Lublinie- przed Świętami trafi do potrzebujących. Dobro wraca - więc ten gest to nie rezygnacja czy poświęcenie- to inwestycja na przyszłość. Zarówno dla Wychowanków z Dominowa jaki i Górników z "Bogdanki".

Kolejny raz serdecznie dziękujemy kopalni Lubelski Węgiel "Bogdanka" SA, za otrzymane produkty i za stworzenie możliwości zrobienia czegoś dla innych.

Twoja kolej…..podaj dalej :-)

 

EM :-)