mapa strony   |

Fantastyka na dwa pędzle -

warsztaty plastyczne z uczniami Liceum Plastycznego
im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie.


W dniu 18 maja 2016 w naszym schronisku odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem uczennic i nauczycieli Liceum Plastycznego im Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Trzygodzinne zajęcia pod tytułem „Fantastyka” przebiegały w niezwykle pozytywnej atmosferze zabawy sztuką. Uczennice Liceum udzielały naszym wychowankom cennej lekcji malarstwa, w zamian chłopcy wkładali we wspólną pracę spontaniczność i świeże spojrzenie.

LO Plastyczne jest godnym spadkobiercą ponad stuletniej tradycji szkolnictwa artystycznego w Nałęczowie. We wrześniu 2013 roku szkoła obchodziła 110 rocznicę powstania. Jest czteroletnią ponadgimnazjalą szkołą prowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Uczniowie mogą uzyskać dyplom z wybranej przez siebie specjalizacji: meblarstwo artystyczne lub projektowanie zabawek oraz mogą przystąpić do egzaminu maturalnego. Od wielu lat organizowane są liczne wystawy prezentujące dorobek artystyczny uczniów, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Warto nadmienić, że spotkania z uczniami Liceum są już stałym punktem organizowanych w naszej placówce imprez artystycznych. Współpraca z Liceum daje nam możliwości rozwijania zainteresowań artystycznych naszych wychowanków.

Kiedy wspólne malowanie dobiegło końca, autorzy przystąpili do prezentacji swoich prac. Wszyscy zgromadzeni mogli się dowiedzieć co tak naprawdę "autor miał na myśli" :-)

Dziękujemy serdecznie Dyrekcji Liceum za wyrażenie zgody na udział szkoły w naszej inicjatywie, uczennicom Liceum za przyjęcie naszego zaproszenia oraz Panom Zbigniewowi Kosowskiemu i Danielowi Lipian- Kaniuk za pomoc w organizacji spotkania.

E.M :)