mapa strony   |

Warsztaty fotograficzne "DRUGA SZANSA"


W czerwcu 2016 roku w naszej placówce wystartowały autorskie warsztaty stworzone przez fotografa i instruktora fotografii Łukasza Halczaka. Zajęcia organizowane są we współpracy z Centrum Wolontariatu w Lublinie i potrwają do lipca. W trakcie tej przygody Schronisko dla Nieletnich w Dominowie zamieniło się w studio fotografii. Zajęcia są poświęcone sztuce fotografowania, a uczestnicy mogą wczuć się rolę fotografa - kreatora i modela. Zdjęcia robione przez Naszych Chłopaków to efekt istnego festiwalu kreatywności pod okiem mistrza :-)

Czwarte spotkanie nosiło tytuł „Artystycznie w Dominowie”. Wychowankowie dowiedzieli się jak fotografować ruch. Efekt zamrożenia ruchu. Panoramowanie. Chłopcy ponownie zgłębiali zagadnienia fotografii pod okiem instruktora Łukasza Halczaka. Ćwiczenia z formy i abstrakcji fotograficznej pomogły utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę. Spotkanie pokazało, że „Druga Szansa” odkrywa talenty młodych. Oto efekty ich pracy :-)

Na pierwszych w okresie wakacyjnym zajęciach pt „Konterfekt w Dominowie” nasi „Artyści” stanęli w obliczu kolejnego fotograficznego wyzwania: szeroki czy wąski kadr? Tym razem tematem był portret i praca nad portretem z rekwizytem. Okazało się, że wybór tła do tego typu obrazu nie pozostaje bez znaczenia.

Ech, zobaczcie jacy oni zdolni i przystojni :-)

Finał Mistrzostw Europy w piłce nożnej tuż tuż, dlatego na szóstym spotkaniu pt „Fotograficzny gol!”  zdjęcia ukazywały podejście do „nogi” naszych młodych fotografów.

No, teraz już chyba nikt nie śmie wątpić w uzdolnienia Naszych Chłopaków :-), ale gdybyś Drogi Czytelniku miał jeszcze choćby ziarenko wątpliwości zapraszamy na fotorelację ze wszystkich warsztatów, która zamieszczona jest w naszej zakładce „Twórczość nieletnich” oraz pod linkami Centrum Wolontariatu na profilu Facebook.

Do następnej migawki :-)

 

E.M.