mapa strony   |

KAMPANIA 19 DNI PRZECIWKO KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY


 

- pod honorowym patronatem Pana Ministra Sprawiedliwości
Zbigniewa Ziobro

      Głównym organizatorem i pomysłodawcą kampanii jest Women’s World Summit Foundation (WWSF). Organizacja powstała w latach 90-tych w Genewie i jej nadrzędnym celem jest wspieranie kobiet, dzieci i organizacji pozarządowych.

      W związku z potrzebą poszerzenia oferty ujmującej bardzo szeroko problem radzenia sobie z docierająca wszędzie przemocą,  w2011  WWSF podejmuje się zainicjować działania mające na celu -  budowanie właściwych postaw wobec przemocy, tworzenie międzynarodowej sieci współpracy i wymianę dobrych praktyk z zakresu profilaktyki i interwencji. Właśnie okres listopada, staje się symbolicznym terminem, poruszającym ta problematykę.

 

      W 2014 roku w wspomniane działania włącza się Fundacja po DRUGIE, która nadaje Kampanii wymiar „19 dni” (1-19.XI), podczas których z założenia w placówkach resocjalizacyjnych mają odbywać się działania związane z akcją – warsztaty, wystawy, pogadanki, manifestacje przeciwko przemocy.

      Znakiem szczególnym kampanii jest pomarańczowa wstążeczka z napisem: „YES to prevention of child abuse!” (Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem).

      Dla nas szczególnie ważne jest to, że Kampania obejmuje naszych podopiecznych, którzy niejednokrotnie są właśnie ofiarami i sprawcami przemocy, a tło ich dotychczasowych doświadczeń, wręcz wpisane jest w tą problematykę.

 

      Temat tegorocznej kampanii to głód i niedożywienie.

      W związku ze zgłoszeniem naszej placówki do udziału w Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży pracownicy Zespołu Diagnostycznego wspólnie z nieletnimi nagrali krótkie filmiki, prezentujące problem WALKI z GŁODEM jako zjawiska krzywdzenia dzieci na całym świecie.

      Prace te zostały wykonane w ramach indywidualnych zajęć terapeutycznych z podopiecznymi. Umożliwiły one rozszerzenie perspektywy nieletnich na inne problemy, z którymi borykają się inni ludzie. W projekcie wzięło udział 3 wychowanków: Elvis, Piotr, Damian.

      Materiał wykorzystany do nagrania filmików, został również przez chłopców wykorzystany do stworzenia plakatu ściennego.

W opracowaniu filmików wykorzystano następujące materiały:

https://www.youtube.com/watch?v=UFMg8Dogc44

https://www.youtube.com/watch?v=7AmY64Vgwgg

https://www.youtube.com/watch?v=f5qGUhWPi6w&t=1535s

http://kultura.dziennik.pl/sztuka/zdjecia/424116,6,lex-drewinski-artysta-ktory-zapowiedzial-xxi-wiek.html

http://pixers.pl/fototapety/ilustracja-sylwetka-mezczyzn-postac-z-boku-45141200

http://www.nacjonalista.pl/2010/09/27/problem-glodu-na-swiecie/

http://swiatmap.pl/dwustronna-mapa-swiata-fizycznapolityczna-wymiar-100x70-cm-p-2924.html

http://pl.depositphotos.com/11895745/stock-illustration-fat-man-with-a-remote.html

 

LINKI DO POBRANIA FILMÓW: