mapa strony   |

Szukam człowieka!!! - Gala Wolontariatu 2016


Szukam człowieka!!!

Czy ktoś widział człowieka?!!

Gdzie jest człowiek?!!

Szukam człowieka…szukam…!

 

Tymi słowami, które rozbrzmiewały z zaciemnionej widowni Akademickiego Centrum Kultury "Chatka Żaka", rozpoczęły się tegoroczne obchody Dnia Wolontariusza w Lublinie. Z wielu miejsc ACK rozbrzmiewały głosy będące poszukiwaniem ludzi dobrej woli i otwartych serc, którzy zechcą zejść z wygodnej kanapy i nieść bezinteresowną pomoc innym.

Na niecodzienną imprezę zostaliśmy zaproszeni przez działających w naszym Schronisku Wolontariuszy Centrum Wolontariatu w Lublinie. Dzięki ich uprzejmości w dniu 4 grudnia 2016 uczestniczyliśmy w uroczystej Gali , która organizowana jest od kilkunastu lat.

Podczas spotkania podziękowano wolontariuszom za ich zaangażowanie na różnych płaszczyznach życia społecznego. Zaprezentowane zostały niezwykle ciekawe inicjatywy w regionie. Na uroczystej Gali nie zabrakło osób, które na różne sposoby wspierają działania wolontariuszy. Punktem kulminacyjnym wydarzenia było wręczenie tytułu Wolontariusza Roku Lubelszczyzny oraz wyróżnień dla osób które wspierają inicjatywy wolontariackie w regionie. Jak co roku widowisko było świetną okazją do promocji idei wolontariatu.

"Wolność – kolor żółty" – Łukasz Halczak, Katarzyna Zawiślak, Diana Janicka, Marlena Zapalska –zostali wyróżnieni za projekt artystyczno-resocjalizacyjny realizowany w Naszej Placówce. Gratulujemy

Tego wieczoru z widowni rozbrzmiewały liczne brawa, którymi wyrażano podziw i wdzięczność dla działań Wolontariuszy. Mogliśmy doświadczyć, że wolontariat wiele ma imion, niejedną twarz i jeszcze mnóstwo do zrobienia

W trakcie widowiska nie zabrakło poetyckich i muzycznych wrażeń artystycznych. Jednym z piękniejszych momentów tego wieczoru była recytacja wiersza ks Twardowskiego.Trudno o lepsze podsumowanie wieczoru.

 

ks. Jan Twardowski

Sprawiedliwość

Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka
gdyby wszyscy byli silni jak konie
gdyby wszyscy byli jednakowo bezbronni w miłości
gdyby każdy miał to samo
nikt nikomu nie byłby potrzebny
Dziękuję Ci że sprawiedliwość Twoja jest nierównością
to co mam i to czego nie mam
nawet to czego nie mam komu dać
zawsze jest komuś potrzebne
jest noc żeby był dzień
ciemno żeby święciła gwiazda
jest ostatnie spotkanie i rozłąka pierwsza
modlimy się bo inni sie nie modlą
wierzymy bo inni nie wierzą
umieramy za tych co nie chcą umierać
kochamy bo innym serce wychudło
list przybliża bo inny oddala nierówni potrzebują siebie
im łatwiej jest zrozumieć że każdy jest dla wszystkich
i odczytywać całość

 

Nic dodać nic ująć. E.M. 

Więcej informacji oraz fotogaleria Ł. Halczaka pod adresami: