mapa strony   |

Z wizytą w Centrum Olimpijskim w Warszawie.


     W dniu 14 grudnia 2016r. udaliśmy się z naszymi podopiecznymi na finały zawodów na ergometrach wioślarskich, które odbywały się w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie. Oprócz zawodów sportowych odbyło się podsumowanie międzyresortowego programu "Przeciwdziałanie przez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży", którego autorem i koordynatorem jest Renata Bublewicz i Kajetan Broniewski olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie. Program imprezy uświetniły występy wychowanek z ZP i SdN z Zawiercia, które przygotowały program artystyczny jak również gimnastyczny. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele  Ministerstwa Sprawiedliwości Mikołaj Pawlak, Dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich i jego zastępca sędzia Dariusz Cieślik, jak również znani olimpijczycy Grażyna Rabsztyn, Adam Korol, Tomasz Kucharski, Paweł Skrzecz.

     Po skończonych występach udaliśmy się na uroczysty obiad, zwiedzaliśmy Muzeum Sportu, a następnie wraz z Kajetanem Broniewskim przejechaliśmy pod Stadion Narodowy gdzie mieliśmy możliwość zwiedzać zakamarki stadionu wraz z przewodnikiem.

     Nie moglibyśmy uczestniczyć w tak atrakcyjnym wydarzeniu, gdyby nie osoba Kajetana Broniewskiego. To dzięki jego zaangażowaniu mogliśmy już VI raz spotkać się na tak wspaniałej imprezie. Jego postawa zarówno sportowca jak i człowieka może być przykładem dla naszych podopiecznych, że pomimo potknięć w życiu oni sami też mogą być w przyszłości mistrzami, niekoniecznie w sporcie. Dziękujemy.