mapa strony   |

Wstali i poszli - akcja na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.


Nie pierwszy raz nasze Schronisko włącza się w pomoc potrzebującym. Do takich form działania nasi Wychowankowie nie potrzebują zachęcania. Do działalności charytatywnej zawsze podchodzą w sposób bardzo spontaniczny i dobrowolny, lecz zarazem bardzo odpowiedzialny. Tak też było z akcją, na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci imienia Małego Księcia. Wstaliśmy zatem i poszli, pomóc innym, tak jak potrafimy, całkiem bezinteresownie.

Wychowankowie wraz z pracownikami naszej placówki zachęcali mieszkańców Lublina do przekazania 1% swojego podatku na rzecz podopiecznych Hospicjum. Chłopcy rozwieszali plakaty w ogólnodostępnych miejscach, popularnych sklepach czy licznie odwiedzanych przez potencjalnych darczyńców galeriach. Rozdawali ulotki, zachęcali do oddania 1%. Podczas tej akcji spotykali się z serdecznymi reakcjami. Doświadczyli tego jak chętni do niesienia pomocy są Lublinianie - niezależnie od wieku, płci, czy możliwości materialnych.

Przekazanie 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego to gest, na który stać każdego kto wypełnia swój pit. Jeśli jednak jeszcze nie jesteś podatnikiem, możesz przyłączyć się zwracając uwagę otoczenia na tego typu możliwości niesienia pomocy.

Najważniejsza i najbardziej kosztowna w hospicjum jest opieka medyczna - zakup specjalistycznego sprzętu, opłacanie rehabilitacji, zakup leków i środków medycznych. Są też rzeczy nieoczywiste, które dużo kosztują, a z których istnienia jako ludzie zdrowi niejednokrotnie nie zdajemy sobie sprawy.

Nigdy też nie wiadomo, jak potoczy się nasze życie. Wierzę, że to, co wysyłamy w świat, wróci do nas prędzej czy później. Jeśli w świat, do ludzi wyślemy dobro, naszą pomoc, nasz czas – to na pewno zaprocentuje. Los może się szybko odmienić. Ktoś, kto dziś jest królem życia, może już jutro potrzebować pomocy. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie następny dzień.

E.M.