mapa strony   |

Sportowe spotkanie z Podopiecznymi Ośrodka Kuratorskiego w Świdniku.


20 czerwca 2017 roku rozegraliśmy towarzyski mecz piłki siatkowej z podopiecznymi Ośrodka Kuratorskiego w Świdniku. Wizyta Gości ze Świdnika, była wznowieniem współpracy jaką nawiązaliśmy kilka lat temu.

Jak to zazwyczaj bywa w naszych spotkaniach, pierwsze dwa sety rozegraliśmy składami Goście vs Gospodarze. Wynikiem 0:2 lepsi okazali się Ci drudzy. Dalsza część spotkania to już zmagania mieszanymi składami. Tu walka okazała się bardzo zacięta, by po pięciu rozegranych partiach zakończyć się wynikiem 3:2.

Wizyta młodzieży uczęszczającej do Ośrodka Kuratorskiego była dla naszych Wychowanków nie tylko szansą na kolejne sportowe emocje. Stworzyła warunki dające szansę porównania środowisk wychowawczych, w których przebywają chłopcy i dziewczęta z Ośrodka. Jak wiadomo, Ośrodki Kuratorskie w przeciwieństwie do Schroniska nie wiążą się ze zmianą środowiska wychowawczego, lecz ze wzmożonymi oddziaływaniami wychowawczymi. Warunki oddziaływania w prowadzonego ośrodku kuratorskim pozwalają nie tylko na intensywniejszą pracę z nieletnim niż w wypadku zwykłego nadzoru, lecz także na bardziej indywidualne podejście w traktowaniu wychowanka, w czym realizuje się bardzo ważna zasada podmiotowego traktowania  nieletniego.

Serdecznie dziękujemy panu Kierownikowi Ośrodka Kuratorskiego Świdniku Mariuszowi Węs za wyrażenie zgody na wizytę w naszej Placówce. Opiekunom i Młodzieży z Ośrodka za przybycie oraz serdeczną atmosferę jaką wprowadzili do sportowej rywalizacji z naszymi Wychowankami. Do zobaczenia po wakacjach

E.M.