mapa strony   |

Telegram z pleneru - sesja zdjęciowa w obiektywie Dawida.


Nieustannie poszukujemy nowych pomysłów i inspiracji do pracy z naszymi Wychowankami. Dlatego 15 września, w ramach trwającej trzeciej edycji warsztatów fotografii, udaliśmy się na zajęcia poza terenem schroniska. To piątkowe popołudnie spędziliśmy w scenerii lubelskiego Starego Miasta, gdzie Dawid rozwijał swoje umiejętności artystyczne, podczas plenerowej sesji fotograficznej. Oczywiście teraz nie zdradzę jej efektów, ale w tym krótkim telegramie z pleneru, możecie podejrzeć kulisy naszej pracy Zapraszamy

W scenerii Zamku Lubelskiego nasz kursant uczył się operowania światłem, które jak widomo jest duszą fotografii. Świadome korzystanie z różnorakiego oświetlenia, unikanie mocnego, kontrastowego światła, to tylko niektóre z uwag pana Łukasza, pod okiem którego pracował Dawid. Nasz Wychowanek jest pilnym uczniem, zatem robiąc zdjęcia, starał się zwracać większą uwagę na to, co znajduje się w okolicach fotografowanej modelki. Już wie, że schludne tło pozwala skierować spojrzenie widza na to, co na zdjęciu jest najważniejsze.

Ważna jest świadomość tego co dokładnie chcemy osiągnąć. Konsultacje w trakcie pracy, zawierały kolejne wskazówki czego unikać fotografując panią Dominikę. Oczywiście odbyło się także przedyskutowanie pomysłu, co jest głównym tematem zdjęcia, co powinno zostać wyeksponowane, a co ukryte.

Po zakończonej pracy mieliśmy okazję podziwiać jej pierwsze efekty. Wy drodzy Czytelnicy musicie jeszcze poczekać na tą fotograficzną ucztę

Dziękujemy serdecznie Pani Dominice za kolejną sesję, w której zgodziła się uczestniczyć. Panu Łukaszowi dziękujemy za zaangażowanie i cierpliwość, z jaką zaszczepia swoją pasję w naszych Wychowankach.

Materiał na nadciągającą wystawę wzbogacił się o kilka świetnych zdjęć Do następnego ujęcia

Fotorelacja EM, ŁH, AW.

E.M.