mapa strony   |

Aktualności 2016/17


Dźwięki, obrazy i smaki sztuki u schyłku lata.

Tuż przed pierwszym dzwonkiem, jeszcze kilka słonecznych słów na pożegnanie lata. Na czym stanęliśmy podczas ostatniej wakacyjnej transmisji? Już wiem! Było kulinarnie i był wyścig po tytuł wakacyjnego MVP. Spacer po sierpniowych wydarzeniach zaczynam wiec od punktu naszego ostatniego pożegnania.

 

 

Więc ej informacji...


Praktyczny patriotyzm - prace porządkowe na Cmentarzu Legionistów Polskich w Jastkowie.

Wiele idei i poglądów można wyrażać słowami. Piękne, kwieciste mowy, bogate słownictwo, erudycja. Jednak najwięcej mówią o nas czyny. I to staramy się uświadamiać naszym Wychowankom. Zajęcia praktyczne polegające głównie na naprawach i porządkach grobów poległych Legionistów, jakie prowadzimy już od kilku lat, są tego najlepszym przykładem.

 

Więc ej informacji...


Twierdza Dominów zdobyta. O siatkarskim duchu walki, który nie chodzi na urlop.

Wakacje to czas na odpoczynek, relaks i regenerację. Zwalniamy tempo pracy i oddajemy się przyjemnościom. Przynajmniej teoretycznie. Są bowiem takie obszary naszego życia i naszej aktywności, które zapewne także w Waszym przypadku drodzy Czytelnicy, nie wiedzą co to urlop.

 

 

Więc ej informacji...


Półmetek wakacji - słoneczne dni w wielu smakach i wybory wakacyjnego MVP.

Połowa wakacji już za nami Czas pędzi, a nasze schroniskowe kanikuły uciekają razem z nim. Zerknijcie, jak mija nam wakacyjny czas. Na początek poznajcie smaki tych wakacji. Sprawdzone przepisy i smakowe nowości, to hasło kulinarnych przygód lipca

 

 

Więc ej informacji...


ART - rozpoczęcie zajęć z zakresu Treningu Zastępowania Agresji.

Zgodnie z czerwcowymi zapowiedziami, w sierpniu rozpoczęły się zajęcia pierwszego w naszym Schronisku cyklu Treningu Zastępowania Agresji, stosowanego według opracowanej i sprawdzonej przez autorów procedury.

 

 

Więc ej informacji...


"Polska Walcząca to nie logo".Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego w naszym Schronisku

W dniu 7 sierpnia 2017 roku, niemal tydzień po kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, odbył się w naszym Schronisku apel tematyczny dotyczący tego jakże ważnego wydarzenia z historii naszego kraju. Wydarzenie to rozpoczęło się jednak przed samą rocznicą obchodów i na długo zanim społeczność placówki spotkała się na tym niecodziennym apelu.

 

Więc ej informacji...


The Game is not over - kolejne sportowe zmagania w meczu piłki nożnej.

Jest lipiec i jest słońce, chęć do sportowych zmagań także obecna! Znacie już nasze zwyczaje związane z rozgrywkami piłki nożnej, które pod hasłem "kto żyw na boisko" systematycznie goszczą wśród relacji z wydarzeń w Dominowie.

 

 

Więc ej informacji...


Podniebne zajęcia w Strefie Wysokich Lotów.

9 sierpnia w ramach zajęć organizowanych poza terenem Naszej Placówki udaliśmy się do Strefy Wysokich Lotów, gdzie zdobywaliśmy nowe doświadczenia w sporcie i zabawie. "Strefa..." to park trampolinowy zaprojektowany tak, by połączyć doskonałą zabawę z profesjonalnym podnoszeniem swoich umiejętności sportowych.

 

 

Więc ej informacji...


"W Labiryncie siebie samego".

Wizyta w Labiryncie była jednym z najbardziej tajemniczych i zagadkowych wydarzeń, w których wzięliśmy udział. Wydarzenie szeroko reklamowane w lubelskich mediach jako cieszące się ogromną popularnością zachęcało także plakatami, z których mogliśmy wyczytać, że "Labirynt poprowadzi Cię do miejsca, w którym poczujesz się: szanowany, kochany, wyjątkowy, wolny, szczęśliwy".

 

Więc ej informacji...


Gdzie nas pomysły poniosą - sportowy wolontariat nad Białym.

Jezioro Białe co roku cieszy się dużą popularnością. W Okunince wypoczywają setki turystów z całej Polski. Dzięki zaangażowaniu Wolontariuszy Centrum Wolontariatu w Lublinie działających w programie "Most" oraz udanej zbiórce środków na wypoczynek letni, właśnie nad Białym odpoczywały podczas 10 dniowych kolonii dzieciaki ze świetlicy w Bronowicach Starych.

 

Więc ej informacji...


Rozpędzone wakacje- rowerami do Kozłówki.

"Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma..." - dla wielu z naszych Wychowawców i Przyjaciół wielką pasją i miłością stał się rower. Uwielbiamy nasze przygody i tą pasją zarażamy naszych Wychowanków. Zatem na jedno hasło nasza wymarzona wyprawa rowerowa do Kozłówki stała się faktem.

 

 

Więc ej informacji...


My i Nasi Goście- uskrzydlone odwiedziny.

Jak opisać czyjąś stałą cechę, typowe dla kogoś zachowanie w sposób nietypowy, nietuzinkowy, za każdym razem inaczej, ciekawie...? Można trudzić się nad tym zagadnieniem także w przypadku tego wydarzenia z życia Naszego Schroniska. Ale może lepiej będzie pozostać przy swobodnej narracji w nadziei, że jej klimat odda atmosferę tego spotkania. Tak zrobimy.

 

Więc ej informacji...


Ekipa na 5 z plusem - V grupa Oskara - zakończenie kolejnej edycji biblioterapii.

Upływ czasu można mierzyć wydarzeniami, które przeżywamy. Cokolwiek zaczynamy, bezpowrotnie mija. Bywają wznowienia, kolejne edycje. Historie mają swój dalszy ciąg, książka rozdział, a jeśli jest poczytna nawet kolejny tom. Niemniej jednak, wszystko to rozbija się o skały przemijania.

 

 

Więc ej informacji...


"Sen o Viktorii" - XX Mistrzostwa Polski Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w Koszykówkę

"Och, gdyby tak wszyscy ludzie

Mogli przeżyć taki jeden dzień.

Gdy wolność wszystkich ludzi zbudzi

I powie: "Idźcie tańczyć, to nie sen"

Dżem.

 

Więc ej informacji...


Startuje piąta Grupa Oskara!

Zgodnie z naszym zwyczajem, kiedy ostatni uczestnik poprzedniej grupy biblioterapeutycznej opuszcza nasze Schronisko, rozpoczyna się kolejna edycja spotkań. Skoro zatem wyjechał Adrian, 4 lipca 2017 roku wystartowała piąta już edycja zajęć biblioterapeutycznych, które w ostatnich latach odbywają się niemal tradycyjnie w wakacje :-)

 

Więc ej informacji...


Kanikuły 2017 - letni czas w naszym Schronisku.

30 czerwca nasi Wychowankowie odebrali świadectwa szkolne. W zdecydowanej większości z zadowoleniem uścisnęli ręce nauczycielom :-) Nadrobione zaległości i promocja do kolejnej klasy to przecież osobisty sukces każdego z nich.

 

 

Więc ej informacji...


Dominów Champions League 2017

W górę serca, Dominów wygra mecz!!

Dominów wygra mecz!

Dominów wygra mecz!

 

 

Więc ej informacji...


Urodzinowa fiesta - Elvis i jego Goście.

Zapewne większość Czytelników naszej strony internetowej wie już, że jeśli artykuł rozpoczyna się typowym dla Nas w ostatnich aktualnościach grupowym zdjęciem, w tekście poniżej będzie rodzinnie i wesoło. No i tak też będzie tym razem 24 czerwca 2017 roku obchodziliśmy 16 urodziny jednego z naszych Wychowanków.

 

 

Więc ej informacji...


Sportowe spotkanie z Podopiecznymi Ośrodka Kuratorskiego w Świdniku.

20 czerwca 2017 roku rozegraliśmy towarzyski mecz piłki siatkowej z podopiecznymi Ośrodka Kuratorskiego w Świdniku. Wizyta Gości ze Świdnika, była wznowieniem współpracy jaką nawiązaliśmy kilka lat temu.

 

 

 

Więc ej informacji...


Spondeo ac polliceor - wszystkie Grupy Oskara.

Uroczyste promocje doktorów i doktorów habilitowanych odbyły się 21 czerwca 2017 roku, w Auli Uniwersyteckiej Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Wydarzenie miało szczególny charakter, było bowiem miłym zakończeniem wieloletniego trudu doktorów, a także podziękowaniem za opiekę naukową promotorów oraz za życzliwą troskę pracowników wielu ogniw instytucjonalnych Uniwersytetu.

 

Więc ej informacji...


"Sekundy życia w obiektywie do ukrycia" - kontynuacja warsztatów fotografii.

19 czerwca 2017 roku odbył się wernisaż wystawy "Sekundy życia w obiektywie do ukrycia". Wydarzenie to było uwieńczeniem drugiej edycji warsztatów fotograficznych Pana Łukasza Halczaka, prowadzonych w ramach programu Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu "Druga Szansa".

 

 

Więc ej informacji...


II EDYCJA KONKURSU TECHNICZNEGO - PLUSZOWY MIŚ

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym projekcie. Cieszymy się z waszego udziału. Nadesłane prace przede wszystkim były odzwierciedleniem głównej idei, która przyświecała naszemu konkursowi. Miały głównie cieszyć dziecięce oko i serce, tak szczególnie dotknięte przez los. Wszystkie prace trafiły na dzień przed Dniem Dziecka do Hospicjum Małego Księcia w Lublinie z okazji ich święta.

 

Więc ej informacji...


Ostateczne starcie - rozstrzygający mecz piłki nożnej z Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej

14 czerwca 2017 roku rozegraliśmy rozstrzygający, trzeci mecz piłki nożnej z zaprzyjaźnionymi z naszym Schroniskiem Klerykami i Alumnami WSD. W dotychczasowej rywalizacji był wynik remisowy - trzecie spotkanie zadecydowało, która z drużyn wysunie się na prowadzenie w naszym futbolowym współzawodnictwie.

 

 

Więc ej informacji...


Solidarność, Braterstwo, Pojednanie i Wierność Sobie. Nasz udział w Miasteczku Integracyjnym 2017

W dniach 12-13 czerwca 2017 roku nasze Schronisko, po raz pierwszy wzięło udział w inicjatywie jaką jest Miasteczko Integracyjne organizowane przez Centrum Wolontariatu w Lublinie. Miasteczko Integracyjne to cykliczne wydarzenie, którego celem jest uwrażliwienie młodzieży na problemy i potrzeby współczesnego świata, kształtowanie postawy solidarności wobec potrzebujących oraz szerzenie wśród społeczeństwa idei wolontariatu.

 

Więc ej informacji...


"Razem damy radę"- plener w Dominowie.

7 czerwca 2017 roku odbyły się rokroczne warsztaty plastyczne, tradycyjnie już organizowane przy współpracy z Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Tym razem, korzystając z uroków infrastruktury naszego Schroniska, zaprosiliśmy uczennice do pracy w plenerze Piękna sceneria placówki była inspiracją do prac tworzonych w duecie z naszymi wychowankami.

 

Więc ej informacji...


ART - Trening Zastępowania Agresji

W dniach 8-11 czerwca 2017 roku, wychowawczynie internatu Edyta i Kasia wzięły udział w szkoleniu Trener Grupowy Treningu Zastępowania Agresji (ART). Jest to klasyczny krótki kurs prowadzenia Treningu Zastępowania Agresji (ART) z agresywną młodzieżą. Udział w tej formie doskonalenia zawodowego, ma na celu zwiększanie zakresu fachowej pomocy udzielanej wychowankom w naszym Schronisku.

 

Więc ej informacji...


Pan Grzywka i Mistrzowie Pieczenia Ciasteczek :)

6 czerwca zdobyliśmy doświadczenie, jakiego dotychczas nie było w naszych schroniskowych przygodach. A jak wiecie, wierni Czytelnicy i ciekawscy Rodzice, pomysłów nam nie brakuje :) Tym razem Adrian, przeprowadził warsztaty kulinarne, w których wzięły udział dzieci z Punktu Świetlicowego w Bronowicach Starych w Lublinie.

 

 

Więc ej informacji...


Warsztaty fotograficzne "DRUGA SZANSA"

W czerwcu 2016 roku w naszej placówce wystartowały autorskie warsztaty stworzone przez fotografa i instruktora fotografii Łukasza Halczaka. Zajęcia organizowane są we współpracy z Centrum Wolontariatu w Lublinie i potrwają do lipca. W trakcie tej przygody Schronisko dla Nieletnich w Dominowie zamieniło się w studio fotografii.

 

 

Więc ej informacji...


Majowy come back - futbolowy rewanż z Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

31 maja rozegraliśmy rewanżowy mecz piłki nożnej z Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Głowię się teraz i trudzę niezmiernie, jak oddać przebieg i atmosferę spotkania. Zacznijmy zatem od foto-prezentacji obydwu drużyn.

 

 

 

Więc ej informacji...


"Ludzie ciekawych zawodów". Strażak - zwykły zawód czy pasja i powołanie?

Tak to już jest, że niemal wszystkie najbardziej udane przedsięwzięcia mają swoją kontynuację. Najlepsze filmy, seriale, wydarzenia artystyczne, akcje charytatywne i kampanie społeczne doczekały się swoich wznowień lub kolejnych edycji. Stało się tak także w przypadku naszych spotkań w ludźmi ciekawych zawodów.

 

 

 

Więc ej informacji...


Wycieczka - Skansen

28 kwietnia udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej.
Głównym celem wydarzenia było uczczenie 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich, przybliżanie dziedzictwa kulturowo-historycznego miasta oraz oferty atrakcji turystycznych, jak również budowanie efektywnych form współpracy tworzonych przez środowiska zaangażowane w rozwój turystyki w Lublinie.

 

 

Więc ej informacji...


EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017

W dniach 19-21 kwietnia 2017 odbyły się w gimnazjum SdN egzaminy zewnętrzne organizowane przez OKE Kraków.
W tym roku szkolnym do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło 4 uczniów.

 

 

 

Więc ej informacji...


"Ludzie ciekawych zawodów".Torami do przyszłości - zawody kolejarskie.

Tropem ciekawych i cieszących się społecznym uznaniem zawodów, 18 maja trafiliśmy na dworzec kolejowy w Lublinie, gdzie odbyło się kolejne spotkanie w cyklu "Ludzi ciekawych zawodów". Podczas blisko dwugodzinnej wizyty nasi wychowankowie poznali arkana pracy na współczesnej kolei.

 

 

Więc ej informacji...


Osobista mapa podróży śladami pasji i zainteresowań - na planie teledysku "Prawda taka II"

17 maja 2017 roku wraz z Łukaszem Halczakiem- najmłodszym członkiem naszej schroniskowej rodziny, udaliśmy się na wędrówkę śladami rozwijania twórczego i artystycznego potencjału naszego wychowanka Kuby. Ekipa składająca się z Kuby, Łukasza, wychowawczyni Edyty i Adriana przez cały dzień pracowała nad zdjęciami do utworu "Prawda taka II", którego autorem jest Kuba

 

 

Więc ej informacji...


"Ludzie ciekawych zawodów" - KOWAL - między tradycją a nowoczesnością.

W ramach kontynuacji autorskiego projektu preorientacji zawodowej "Ludzie ciekawych zawodów", który od minionego roku jest realizowany w naszym Schronisku, w dniu 27 kwietnia udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie.

 

 

 

Więc ej informacji...


Czasem słońce czasem deszcz. Sportowy Chill & Muzyczny Grill z Centrum Wolontariatu w Lublinie

Witajcie w kilku słowach na temat naszego kolejnego spotkania z Wolontariuszami z Centrum Wolontariatu w Lublinie Opowieść zajmie tylko chwilkę, zatem Drogi Czytelniku nie zniechęcaj się. Zacznie się sportowo i deszczowo, ale skończy mega pozytywnie. Więc? Wytęż wzrok, przetrzyj okulary i poczytaj, co nowego u Nas

 

 

Więc ej informacji...


"Szlachetne zdrowie" - IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

21 marca nastąpiło rozstrzygnięcie IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "SZLACHETNE ZDROWIE", którego organizatorem była nasza placówka. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkie Zakłady Poprawcze i Schroniska dla Nieletnich w Polsce.

 

 

 

Więc ej informacji...


"Dopóki piłka w grze". Mecz piłki nożnej z Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej.

Środa 5 kwietnia zapowiadała się burzowo. W ferworze przygotowań na długo oczekiwaną wizytę Kleryków i Alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, gotowi byliśmy stawić czoła nie tylko wymagającemu przeciwnikowi, ale też zmiennej kwietniowej pogodzie.

 

 

Więc ej informacji...


Sportowe pożegnanie zimy. Mecz piłki siatkowej z Lubelskim Centrum Wolontariatu.

Ostatniego dnia tegorocznej zimy rozegraliśmy długo wyczekiwany mecz piłki siatkowej pomiędzy drużyną Dominowa i Wolontariuszami Lubelskiego Centrum Wolontariatu. Poczytajcie i popatrzcie, jak wyglądało nasze towarzysko - sportowe spotkanie tuż przed nadejściem wiosny.

 

 

Więc ej informacji...


Wstali i poszli - akcja na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Nie pierwszy raz nasze Schronisko włącza się w pomoc potrzebującym. Do takich form działania nasi Wychowankowie nie potrzebują zachęcania. Do działalności charytatywnej zawsze podchodzą w sposób bardzo spontaniczny i dobrowolny, lecz zarazem bardzo odpowiedzialny.

 

 

Więc ej informacji...


"Dzielnice zagłady" - plenerowa lekcja okrutnej historii.

W Czwartek 16 marca 2017 roku uczestniczyliśmy otwarciu wystawy plenerowej "Dzielnice zagłady", którą oglądaliśmy na Starym Mieście w Lublinie. Jej otwarcie odbyło się w Trybunale Koronnym, z udziałem sekretarza stanu w resorcie kultury, Jarosława Sellina oraz ambasador Izraela w Polsce, Anny Azari.

 

 

Więc ej informacji...


Udział w Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

W zdarzeniu wzięli udział: Elvis W., Piotr B., Damian W.

 

 

 

 

Więc ej informacji...


Wystawa Jednego Dnia - z wizytą w Lubelskim Towarzystwie Fotograficznym im. Edwarda Hartwiga.

Niezmiernie miło było nam skorzystać z zaproszenia Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego, w którym gościliśmy 15 lutego 2017 roku.

 

 

 

Więc ej informacji...


Snowboard vs narty - niedzielny pojedynek sportów zimowych.

Zajęcia sportowe są niezastąpionym narzędziem wychowawczym i ważnym środkiem w procesie resocjalizacji nieletnich. Jak przekonaliśmy się niejednokrotnie, dobrze zorganizowane zajęcia sportowe i rekreacyjne mają szereg walorów.

 

 

Więc ej informacji...


Dwie strony siatki - jedna drużyna.

W dniu 2 lutego 2017 roku rozegraliśmy towarzyski mecz piłki siatkowej. Po drugiej stronie siatki stanęli współpracujący z naszym schroniskiem Wolontariusze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi.

 

 

Więc ej informacji...


Szukam człowieka!!! - Gala Wolontariatu 2016


Szukam człowieka!!!

Czy ktoś widział człowieka?!!

Gdzie jest człowiek?!!

Szukam człowieka...szukam...!

 

Więc ej informacji...


"Chwile malowane obiektywem..."

"Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem.

Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz,

nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia,

cokolwiek odczuwali."

Don McCullin

Więc ej informacji...


Z wizytą w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

W dniu 14 grudnia 2016r. udaliśmy się z naszymi podopiecznymi na finały zawodów na ergometrach wioślarskich, które odbywały się w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie. Oprócz zawodów sportowych odbyło się podsumowanie międzyresortowego programu "Przeciwdziałanie przez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży", którego autorem i koordynatorem jest Renata Bublewicz i Kajetan Broniewski olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.

Więc ej informacji...