mapa strony   |

Gala Wolontariatu 2017


Lecz ludzi dobrej woli jest więcej

i mocno wierzę w to ,

że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim…

Czesław Niemen.

 

3 grudnia 2017 roku, uczestniczyliśmy w uroczystej Gali Wolontariatu, która w tym roku dobyła się w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Widowisko artystyczne znalazło swój finał we wręczeniu tytułu Wolontariusza Roku 2017.

Na tegoroczną Galę przybyły tłumy Gości, co świadczy o tym, że wydarzenie to jest ważne i wyczekiwane w kalendarzu lubelskich imprez.

 

W tym roku tytuł więcej niż jednej osobie. Wolontariuszami Roku 2017 zostały nauczycielki i opiekunki szkolnych kół wolontariatu z powiatu włodawskiego. Wspierają one młode osoby i towarzyszą im w działaniach i kampaniach społecznych. To dzięki nim w całym powiecie funkcjonuje sieć ludzi dobrej woli, którzy pomagają tam, gdzie jest to konieczne.

Wyróżnienia przyznano również Karolinie Goździewskiej, wolontariuszom projektu LubARTowska, wolontariuszom Lubelskiego Festiwalu Filmowego "Mrówkojady", wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu przy Zespole Szkół w Ostrowie Lubelskim, Magdalenie i Maciejowi Makarym oraz dziennikarce Agnieszce Krawiec.

Naszą uwagę przykuła sylwetka Karoliny Goździewskiej. Wolontariuszki Stowarzyszenia Klub Przyjaciół Chorych na Parkinsona. Pani Karolina zaangażowana jest w pomoc osobom zmagającym się z chorobą Parkinsona poprzez organizację zajęć zwiększających sprawność fizyczną chorych, która umożliwia im radzenie sobie z trudami życia codziennego, jak choćby wstawanie z łóżka, ubieranie się, czy zakładanie butów.

Znajome twarze spotkaliśmy wśród nagrodzonych Wolontariuszy projektu LubARTowska. Jest to grupa studentów i osób pracujących, zaangażowanych w projekt rewitalizacji jednej z najdłuższych arterii dawnej dzielnicy żydowskiej w Lublinie, realizowany przez Europejską Fundację Kultury Miejskiej. Projekt LubARTowska pomaga mieszkańcom "odczarować" ich dzielnicę. Zaangażowani w przedsięwzięcie wolontariusze pokazują dzieciom tam mieszkającym alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu poprzez włączanie ich w działania artystyczne. Oczywiście przyłączyliśmy się też do wielkich braw dla pani Agnieszki Krawiec, dziennikarki radiowej i telewizyjnej, systematycznie angażującej się w działania społeczne. W ostatnich dniach pani Agnieszka przekonała swoich znajomych, by wspólnymi siłami przygotować 250 paczek mikołajkowych dla dzieci mieszkających w ośrodkach dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej, Kolonii Horbów i Bezwoli.

Foto: Maciej Niećko

Gratulujemy Wszystkim Nagrodzonym oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób pomagają innym. Każdego dnia jesteście zwycięzcami!

EM.

Galeria zdjęć i sylwetki wszystkich uhonorowanych podczas tegorocznej Gali znajdziecie Państwo pod adresami:

http://lublin.gosc.pl/gal/spis/4358240.Gala-Wolontariatu

https://www.facebook.com/pg/Centrum-Wolontariatu-w-Lublinie 178548322167933/photos/?tab=album&album_id=1639220319434052