mapa strony   |

Szybciej, wyżej, mocniej - VIII Finał ZP i SdN w w wioślarstwie halowym.


Citius-Altius-Fortius rozumiane jako "szybciej, wyżej, mocniej" to motto olimpijskie, dewiza igrzysk olimpijskich  i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Choć nie był ich bezpośrednim autorem, to Pierre de Coubertin w trakcie Kongresu Olimpijskiego w Paryżu w roku 1894, uczynił te słowa dewizą Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Motto nawiązuje do tradycji antycznej i jednocześnie wyraża aspiracje nowożytnego ruchu olimpijskiego. Ta dewiza była naszym mottem podczas startu w VIII Finale Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich w wioślarstwie halowym, w których wystartowaliśmy z V miejsca wywalczonego podczas eliminacji.

Finały odbyły się 3 grudnia 2017r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Podczas gali finałowej w rywalizacji o główną nagrodę, czyli ergometr wioślarski, rywalizowaliśmy po raz pierwszy. Nasi Wychowankowie Bartek i Adrian zajęli V miejsce co jest ich niewątpliwym sukcesem! Cenne nagrody i okazałe puchary w pełni wynagrodziły ich trud i wysiłek włożony w przygotowania do zawodów. Osobistą nagrodą, była satysfakcja chłopaków, zadowolenie ze stylu, w którym przystąpili do sportowej rywalizacji

Walka i determinacja= Nasza Ekipa! Bravo!

W uroczystościach wręczenia nagród uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości: Michał Woś – Wiceminister Sprawiedliwości, Mikołaj Pawlak – Dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich i jego zastępca Dariusz Cieślik oraz wielu innych znamienitych gości, m.in. Beata Bublewicz – inicjatorka programu "Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży" oraz  niezastąpiony, główny  organizator mistrzostw – Kajetan Broniewski.

Jak co roku, po zakończonych zawodach udaliśmy się na zwiedzanie Muzeum Sportu

Po zakończeniu części oficjalnej imprezy, udaliśmy się do kina „Wisła” na film pt. "Najlepszy". Jego głównym bohaterem filmu jest Polak, który zachwycił świat, a który u nas, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. Pierwowzór głównej postaci pan Jerzy Górski towarzyszył nam podczas projekcji Produkcja to fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem człowieka, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Miłość stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Pożegnaliśmy Centrum Olimpijskie, a Mistrzostwa Anno Domini  2017 przeszły do historii. Zapisały się na kartach naszej schroniskowej kroniki jako doświadczenie walki, determinacji i osobistego zwycięstwa!

Już jesteśmy na miejscu..więc Drodzy Zawodnicy, pełne dumy i satysfakcji: GRATULACJE!!! Gratulujemy Wam nie tylko sukcesu, ale stylu w jakim przystąpiliście do walki i w którym rywalizowaliście z innymi. Nie można zapomnieć o wkładzie i zaangażowaniu w Wasz sportowy występ Nauczyciela wychowania fizycznego- Gratulujemy Panie Marcinie

Szybciej, wyżej, mocniej! Mamy moc

EM.