mapa strony   |

Projekt „No to patrz..” odsłona druga - „Dolar”


No to patrz” to projekt już znany, realizowany w naszym Schronisku od kwietnia 2012 roku. Obejmuje cykl spotkań z ludźmi posiadającymi i realizującymi swoje pasje. Naczelną ideą projektu jest zintegrowanie placówki ze środowiskiem lokalnym, na bazie prowadzonych oddziaływań wychowawczych. Naczelnym celem wychowawczym jest uświadomienie nieletnim możliwości osiągnięcia sukcesu dzięki wytrwalej pracy, posiadaniu i realizacji swojej pasji, pokazanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego, poznawanie przez nieletnich własnego potencjału, uzdolnień.

Tomek „Dolar” Dymek Urodzony w 1983 roku. Raper. Od 1999 roku zajmuje się sztuką spontanicznej słownej improwizacji, czyli tak zwanym freestylem. Wykorzystując swoje umiejętności błyskawicznej melodeklamacji, bierze udział w licznych konkursach. Ma na koncie wielokrotne zwycięstwa w zawodach freestyle`owych, a także udział w projektach związanych z poezją. Kilkukrotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej – turnieju, który zbiera najlepszych MC w kraju. Zajął I miejsce na Bitwie o Bałtyk 2005, 2007 czy I miejsce na turnieju Słowacki vs. Mickiewicz Teatr Stary Kraków 2006. Podczas swoich występów zaskakuje publiczności sztuką improwizacji. Można go usłyszeć w audycjach „Champion Sound” i „Studnia akademicka” emitowanych na antenie Polskiego Radia Lublin.

21 sierpnia 2012 roku gościliśmy w naszych murach właśnie „Dolara”, który podczas godzinnej wizyty rapował na „zarzucane” przez nas tematy. I tak postawiliśmy mu wyzwanie by mógł pokazać swoje umiejętności rapując o dowolnie wskazanych przez nas przedmiotach takich jak klucze, klapek czy ziarnko słonecznika. „Dolar”  opowiedział nieletnim o swoim życiu i szansie jaką daje człowiekowi rozwijanie swoich pasji i talentów.