mapa strony   |

ZIMA


 

          Aby domknąć wirtualny spacer przez cztery pory roku w naszym Schronisku, musimy poszukać śladów zimy. W tym roku była subtelna, weszła delikatnie w jesienne pejzaże i szybko dała pokonać się pierwszym wiosennym promieniom słońca. A może to My pochłonięci życiem codziennym nie spostrzegliśmy jak dobija się do naszej codzienności? Przypominały nam o niej święta oraz wytęsknione oczekiwanie na efekt końcowy trwających w naszym budynku remontów.

 

          Zimowe niebo nie obsypało śniegiem grudniowych choinek które otaczają nasz budynek. Spragnieni zimowej przygody sięgnęliśmy zatem po sztuczny śnieg, którym wykonywaliśmy ozdoby wewnątrz budynku. Może zima o nas zapomniała? A może świadomie pozwoliła nam odetchnąć, by spotęgować naszą tęsknotę za jej srogimi urokami?

 

          Pokryte śniegiem choinki pojawiły się na naszych drzwiach. Czekając na przyjście tradycyjne Kevina stworzyliśmy portret pamięciowy Świętego Mikołaja.

 

          Zimą wszystko zwolniło, wydawało się ze odpoczywamy, zbieramy siły na nadejście kolejnego roku. Czas jednak płynął jakby nigdy nic, nadeszły święta i by nadrobić braki za oknem musieliśmy podwójnie napracować się przy bożonarodzeniowych dekoracjach.

 

          Z uwagi na to ze nie zapadliśmy w sen zimowy, konieczne było systematyczne uzupełnianie zapasów :-)

 

 

          Adrian i Kuba systematycznie uwieczniali swoje codzienne zimowe zmagania.

 

 

          Zima zamyka relacje z życia codziennego. Niebawem w naszych głowach zrodzi się pewnie nowy pomysł na to, by znaleźć pretekst, pod którym zaprosimy Was w choćby wirtualne progi Schroniska.

E.M. :-)