mapa strony   |

"Piątek trzynastego"


           Szlachetna sztuka iluzji potrafi wprawić widza w istny trans, w wyniku którego stojący na scenie magicy są w stanie wyczyniać nieprawdopodobne, nie mieszczące się w głowie cuda. Przy zastosowaniu różnorakich sposobów odwracania uwagi widzów od właściwych działań artysty, szczególnie poprzez zakłócenie logicznego wnioskowania z sugerowanych przez artystę czynności  wywoływane są zjawiska pozornie sprzeczne z prawami fizyki.

            W najszczęśliwszym dniu w roku, w piątek 13 grudnia odwiedził nas znany iluzjonista Pan Stefan Poźniak, członek Krajowego Klubu Iluzjonistów.  Podczas blisko godzinnego wystąpienia, połączył wiedzę teoretyczną z umiejętnościami artystycznymi iluzjonisty. Za pomocą  magicznych  sztuczek udowadniał nam, jak łatwo ulegamy złudzeniom. Zgromadzenia doświadczyli na własnej skórze nie  czarów, a złudzeń właśnie, którym poddajemy się poprzez sugestie i manipulacje.

Konkluzją  tego spotkania było, aby we wszystkich swoich działaniach kierować się rozumem, nie ufać natomiast  zmysłom, które często zwodzą i oszukują.  Pamiętajmy, że : ”Przyjemność może opierać się na złudzeniu, szczęście opiera się na rzeczywistości”. Nicolas-Sébastien Roch (Chamfort).

Uczestnicy biorący udział w pokazach otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania za wspaniałą współpracę podczas wykonywania magicznych sztuczek.