mapa strony   |

Spotkania z astronomią.


Pod koniec maja 2017 roku podopieczni naszej placówki wzięli udział w prelekcji prowadzonej przez Pana Aleksandra Trębacza - członka Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii i byłego dyrektora Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach.

To już kolejna edycja tej multimedialnej imprezy kulturalno-oświatowej. Poprzednia miała miejsce w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego i uczestniczyli w niej wybrani uczniowie w ramach środków nagrodowych.

Tym razem mieliśmy przyjemność gościć Pana Aleksandra w sali konferencyjnej Warsztatów Szkolnych. Autor wykładów, po raz pierwszy gościł w naszej placówce opowiadając z wielką pasją o zagadnieniach związanych z budową galaktyk, układów planetarnych oraz wpływem słońca na ziemskie formy życia.

Udział w zajęciach przeprowadzonych w takiej formie pozwala uczniom lepiej zrozumieć prawa przyrody oraz mechanizmy działające zarówno w skali kosmosu jak i na Ziemi.Azjawiska astronomiczne zaprezentowane z użyciem wysokiej rozdzielczości zdjęć, rozbudzają wyobraźnię chłopców i stanowią wspaniałą zachętę do aktywnego i świadomego zdobywania wiedzy o otaczającym nas świecie.

Dzisiaj wielu z naszych uczniów inaczej spogląda na rozgwieżdżone niebo i snuje marzenia o budowie własnego teleskopu...

 

-- ap --