mapa strony   |

Biblioterapia w resocjalizacji


"Na imię mi Oskar".

Opis realizacji programu zdecydowałam się zacząć od ram czasowych ściśle z tym związanych ram czasowych. Chce zwrócić uwagę, że zdecydowałam się na intensywną terapię krótkoterminową.Trwająca od miesiąca do półtorej i obejmującą cykl 12-13 spotkań biblioterapeutycznych. Wybór terapii krótkoterminowej jest podyktowany argumentami zarówno treści organizacyjnej jak i merytorycznej.


Więc ej informacji...


Oskarowa siłownia umysłowa.

Siłaczami umysłowymi jesteśmy nie od dziś. Siłowaliśmy się już niemal w każdym temacie, ćwiczyliśmy szare komórki by sprawnie rywalizować ze sobą z zagadnieniach prawnych, profilaktycznych, wiedzy ogólnej. Zakończenie spotkań biblioterapeutycznych stało się pretekstem do zorganizowania Oskarowej siłowni umysłowej.Więc ej informacji...


Post Scriptum.

Program oddziaływań biblioterapeutycznych trwa 13 spotkań, czyli niespełna 2 miesiące. Podczas zajęć zmagamy się z problemami jakie symbolicznie stawia przed nami główny bohater. Jakie to problemy? Jakie dylematy rozwiązujmy na forum grupy lub we własnym sumieniu? Mówimy o tym czego się boimy, na co czekamy, co wspominamy, co nas bawi a co smuci i jaki sekret nosimy w sercu. Piszemy listy do przyszłości, listy do Pana Boga, wreszcie listy do Samego Siebie.

Więc ej informacji...