mapa strony   |

"Życie codzienne"


WIOSNA

W życiu "Grupy Oskara" zrobiono już kilka gigabajtów fotografii. Jest wśród nich taka kategoria zdjęć, która nie ilustruje spotkań z Oskarem i ciocią Różą. Nie zobaczymy na nich sportowych sukcesów, konkursowych zmagań, czy kulinarnych przygód. Te zdjęcia nie oddają niepowtarzalności momentów i wyjątkowości osób jakie się na nich znajdują. A jednak mają w sobie coś co przykuwa uwagę, przywołuje wspomnienia, coś co sprawia, że niejednokrotnie oglądamy je wspólnie. Coś w końcu, dzięki czemu to właśnie wiele spośród tych zdjęć wędruje w kopertach dołączone do listów adresowanych do mam, sióstr, dziewczyn..bliskich.

Więc ej informacji...


LATO

Lato jest chyba ulubioną porą roku młodzieży, a może nawet nie tylko młodzieży. Głównie dlatego, że jest to czas, w którym uczniowie są wolni od szkoły. Wszystko jest kolorowe, słońce świeci promieniami, które napełniają pozytywną energią i od razu ma się ochotę na zabawę. Jednak co jeśli z powodu zawirowań losu i wielu innych okoliczności nie można korzystać w perspektyw jakie daje ta kolorowa pora roku? Co jeśli właśnie latem staniemy w obliczu ograniczeń lub przyjdzie nam ponosić konsekwencje zimowych bądź wiosennych zdarzeń?

Więc ej informacji...


JESIEŃ

Kiedy w głowie pustka i niewiadomo jak oddać jesienny nastrój, najlepiej sięgnąć po cytatJ Ktoś już na pewno opisał to mądrze i trafnie więc Jesień, pożegnaliśmy poetycko.
A co u Nas? Jesienne porządki w blasku słońca dzielnie walczącego z wcześnie nadchodzącym zmrokiem, zabawy z aparatem, by jak najwierniej oddać kształt cieni otaczających nas drzew. Długie wieczory spędzone na sprawdzonych już zajęciach kulinarnych.


Więc ej informacji...


ZIMA

Aby domknąć wirtualny spacer przez cztery pory roku w naszym Schronisku, musimy poszukać śladów zimy. W tym roku była subtelna, weszła delikatnie w jesienne pejzaże i szybko dała pokonać się pierwszym wiosennym promieniom słońca. A może to My pochłonięci życiem codziennym nie spostrzegliśmy jak dobija się do naszej codzienności? Przypominały nam o niej święta oraz wytęsknione oczekiwanie na efekt końcowy trwających w naszym budynku remontów.

Więc ej informacji...