mapa strony   |

Spotkanie ze sportowcami z naszego regionu

22 lutego, w ramach cyklu spotkań ze słynnymi sportowcami, odwiedził naszą placówkę pan Dariusz Czernik ? polski armwrestler; dziewięciokrotny Mistrz Polski (na prawą i lewą rękę w kategorii 95 kg.); Mistrz Europy i IV na Mistrzostwach Świata w Armwrestlingu.
Pan Dariusz opowiadał naszym podopiecznym o swojej pasji. Wyjaśnił na czym polega ta widowiskowa dyscyplina sportowa, scharakteryzował metody treningowe oraz zasady rozgrywania zawodów. Zawodnik omówił zalety uprawiania armwrestlingu, który rozwija nie tylko siłę, ale też szybkość, sylwetkę, umiejętności techniczne, taktyczne czy wytrzymałość psychiczną. Zachęcał młodzież do czynnego uprawiania sportu jako alternatywnej formy spędzania czasu wolnego.
Nasi podopieczni mieli możliwość odbycia treningu z mistrzem, jak również do rywalizacji na profesjonalnym stole przystosowanym do bezpiecznego rozgrywania zawodów w armwrestlingu. Możliwość wspólnego trenowania z mistrzem była bardzo atrakcyjną formą zajęć. Chcieliśmy podziękować panu Dariuszowi za wizytę w naszej placówce, cenne rady i wskazówki oraz życzyć wielu sukcesów w dalszej karierze.