mapa strony   |

Oskarowa siłownia umysłowa 

          Siłaczami umysłowymi jesteśmy nie od dziś. Siłowaliśmy się już niemal w każdym temacie, ćwiczyliśmy szare komórki by sprawnie rywalizować ze sobą z zagadnieniach prawnych, profilaktycznych, wiedzy ogólnej. Zakończenie spotkań biblioterapeutycznych stało się pretekstem do zorganizowania Oskarowej siłowni umysłowej. Zorientowani w temacie, bez trudu odgadną, ze podczas tej serii zmagań mózgowych zmagaliśmy się z zagadnieniami dotyczącymi książki Erica Emmanuela Schmidta „Oskar i Pani Róża” – ale nie tylko Wiele pytań dotyczyło procesów grupowych i faktycznego przebiegu biblioterapii.

 

          Bez zbędnej skromności mogę stwierdzić, że strongmeni umysłowi okazali się doskonale przygotowani do tego turnieju. Wszyscy dysponowali doskonałym zasobem wiedzy, pamiętali najdrobniejsze czasem szczegóły spotkań Drugiej Grupy Oskara.

Z powodu bardzo wyrównanego poziomu, o zwycięstwie w tym turnieju zadecydował w dużej mierze refleks – a prościej mówiąc szybkość podnoszenia ręki by przechwycić pytanie

 

Ranking zmagań siłaczy umysłowych wyglądał następująco:

I miejsce: Bartek

II miejsce: Dawid

III miejsce: Damian

 

          Oskarową siłownią umysłową ostatecznie zakończyliśmy drugie spotkanie z Literackim Bohaterem. Jesienią, a może dopiero zimą rozpocznie się trzecia edycja zajęć, podczas których, zrodzi się między Nami kolejny rozdzial Oskarowej historii..

E.M.